Láska a česť přehled

Láska a česť https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427517/laska-a-cestYEpEjm-Lws-.jpg 4 50 50

Jana Pronská, nekorunovaná kráľovná slovenskej historickej romance, ktorá u nás nemá v tomto žánri konkurenciu, doteraz napísala osemnásť kníh. Tretiu z nich, strhujúci ľúbostný príbeh s historickým pozadím, odohrávajúci sa na stredovekom Slovensku, vám prinášame v novom vydaní. Lúpežný rytier Sebastián Rozgoni, pán z Rozhanoviec, ktorého intrigami pripravili o rodinný majetok i česť, sa podujme chrániť sestru svojho dávneho priateľa Jana Barcaia pred jej poručníkom, chamtivým strýkom Arpádom Podmanickým. Ten ju chce vydať za starého násilníka Mikuláša Ujheliho a zmocniť sa tak výnosných barcaiovských baní. Mladá dievčina sa všemožne bráni nanútenému sobášu, no napokon jej nezostane nič iné, iba pred strýkom utiecť...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Láska a česť. Přihlašte se a napište ho.

Makaja
08.02.2018 3 z 5

Příjemně naivní romantický příběh lásky, zasazený do historického rámu. V rámci výzvy jsem to sfoukla za dvě hodinky a romantickým duším musím určitě doporučit. Ani mi nevadilo, že kniha byla téměř v každém okamžiku předvídatelná. Hrdinka byla na svou dobu dost svérázná až emancipovaná (což by jí pravděpodobně neprošlo), ale je to jen román, tak proč ne. Mám ráda slovenštinu a jsem ráda, že patřím do generace, která nemá problém v této řeči sledovat filmy a číst knihy.

RADIN
28.05.2017 5 z 5

Knihu som si kúpil a nebanujem,krásny príbeh lásky,tak to mám rád,odporúčam všetkým.

Kaja007
03.08.2016 4 z 5

Mám ráda romantiku a taky se mi líbí autorčin styl. Skvělá kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Láska a česť v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x