Kytice tajemných povídek přehled

Kytice tajemných povídek https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373219/mid_kytice-tajemnych-povidek-S47-373219.jpg 2 1 1

Tajemný host; Nevinně odsouzen; Snoubenci; Povídkář; Věštba; Bílý květ leknínu; Poustevník; Anděl času; Jasnovidec

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kytice tajemných povídek. Přihlašte se a napište ho.

Jelitovna
09.03.2018 2 z 5

Datum vydání v knize není uveden. Obsah povídek (démon pokušitel, cestování vesmírem, reinkarnace atd.) odpovídá symbolu na obrázku a době. Autor se obrátil na duchovní cestu po spiritistické seanci.
Z Doslovu: "Člověk svojí duchovní podstatou jest synem Božím, podstatou tělesnou synem Země. Každý člověk sám o sobě tvoří úplný malý svět, jenž jest ovládán silami vesmírového mechanismu. Táž síla uvádí srdce jeho v pohyb, která řídí běh nesčetných sluncí a oběžnic. Duše dýše pod jedním zákonem kosmického souladu. Vše se projevuje v celém vesmíru jako univerzální život, jako Slovo, které bylo na počátku u Boha.
... Člověk ... Dlouho dá se ovládati vášněmi, až na konec znaven, vyčerpán a nespokojen zatouží po klidu. Posléze vzdaluje se světa a vniká do svého nitra, kde nalézá Božího syna - sama sebe. Poznání své duchovní podstaty jest prvním krokem k vypěstění šťastného a spokojeného života.
1. Hmota jest všemu společna.
2. Síla, jež vše ovládá, jest rovněž všemu společna.
3. Duch, jenž žije ve všech tvorech, má své společenství v Bohu.
Vše toto tvoří jeden celek."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kytice tajemných povídek v seznamech

Josef Štětka
česká, 1878 - 1946