Kým príde mráz přehled

Kým príde mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402837/bmid_nez-prijde-mraz-spI-402837.jpg 4 190 190

Linda Wallanderová série

1. díl

Staršia žena uvidí muža v lesíku, ako podpaľuje labute. Muž ju zabije a zahrabe s Bibliou v ruke. Podľa otlačkov prstov ho identifikujú ako náboženského fanatika a podpaľača Janneka Langasa, ktorý nedávno ušiel z psychiatrickej liečebne, no pod falošným menom má na účte v banke veľkú sumu peňazí. Wallanderova dcéra Linda skončila školu a sťahuje sa späť do Ystadu. Prichádza za ňou jej priateľka Anna, jej stretnutie s Wallanderom je plné záhad a zakrátko zmizne. Langas sa podpáli a ukazuje sa, že spolu s Annou patrili do fanatickej kresťanskej sekty, ktorej členovia postupne umierajú. Kto je za vraždami a je Anna obeť – alebo spolupáchateľ?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Marenčin PT

Innan frosten , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kým príde mráz. Přihlašte se a napište ho.

Radimka
03.08.2023

S tou divnou omáčkou okolo je to nuda. Peru se s tím a přeskakuju. Samotný detektivní příběh by byl možná fajn. Ve filmu bylo dost věcí jinak, ale taky mně to moc nebavilo. Vzdávám to

Kanylka
11.10.2022 5 z 5

Komisař Wallander mě baví. Díky moc

Jessy
04.07.2022 4 z 5

Detektiva Wallandera jsem si oblíbila na základě televizní série a až po letech jsem se dostala k přečtení samotných knih. Už od prvního příběhu mě autor dokázal vtáhnout do děje a postava detektiva i s jeho mnohdy zvláštními rozhodnutími a povahovými rysy se stala mojí oblíbenou. Knihou Než přijde mráz jsem ukončila několika měsíční maratón napínavého čtení. Tento díl se nestal mým oblíbeným, příběh byl vyprávěn zejména z pohledu jeho dcery, která mě svým pohledem na svého otce mnohdy popudila. Problém jsem měla i s náboženskou stránkou příběhu, která pro mě byla až příliš popisná a přesto tak málo pochopitelná. Zároveň jsem měla pocit, že autor se snaží rozloučit se se svojí hlavní postavou a dát jí definitivní sbohem a k tomuto účelu až moc dává na odiv všechny jeho záporné vlastnosti, jako kdyby už bylo Kurta Wallandera až moc a bylo na čase nechat ho jít, což mě vlastně mrzí, protože tento detektiv pro mě zůstává nesmírně zajímavou postavou, která se mi těžko opouští.

Knižní novinky (19. - 31. 8.)

18.08.2013

Kniha Kým príde mráz v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech6x