Kultura služby - Analýza a aplikace antropologických východisek přehled

nehodnoceno
Kultura služby - Analýza a aplikace antropologických východisek https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217205/mid_kultura-sluzby-analyza-a-aplikace-a-PbK-217205.jpg 0 0 0

Fenomén služby bývá často vnímán z hlediska praxistického přístupu nebo z hlediska různých teorií sociální práce. Tato studie se službou zabývá jako kulturním fenoménem z perspektivy kulturně-antropologického přístupu. Ten nás přivádí k samotným kořenům kulturního fenoménu služby, kde se odhalují jeho teologické základy. Teologií služby se zabýváme v duchu rozvíjení zásadních kulturně teoretických východisek koncepce René Girarda a jeho mímétické teorie kultury. Tato práce usiluje o kulturně teoretický přístup, který zpracovává vnitřní teologické principy vyplývající ze závěrů několik set let trvající intenzívní teologicko-filosofické diskuze. Reflektované teologické principy nepojímá ve smyslu intencí dogmatické teologie, nýbrž jako fenomenologicko-antropologická fakta odhalující povahu lidského způsobu existence, která se následně odrážejí ve fenoménech kultury, především ve fenoménu služby.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kultura služby - Analýza a aplikace antropologických východisek. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kultura služby - Analýza a aplikace antropologických východisek v seznamech

v dalších seznamech1x