Krize v životě, život v krizi přehled

Krize v životě, život v krizi
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480113/bmid_krize-v-zivote-zivot-v-krizi-8oS-480113.jpg 4 15 15

Jedna z lidových definic života říká, že je to sled nepřetržitě za sebou jdoucích větších či menších průšvihů. Ty menší řešíme mávnutím ruky, větším říkáme starosti a ty opravdu velké jsou označovány jako krize. V dramatu znamená krize bod obratu, kdy do té doby poklidně plynoucí děj se náhle zvrtne.V životě je to podobné. Navíc se většinou nedostává prostředků, zkušeností a času.Některým krizím se nevyhneme a jsou dokonce předvídatelné (dospívání, střední věk), ale většina z nich nás zastihne nečekaně, ačkoliv z pozdějšího pohledu vidíme, že náš život k nim směřoval. Některým by dokonce bylo možné zabránit, kdybychom si včas všimli varovných příznaků a jednali včas. O tom všem jedná publikace autorské dvojice psychiatrů Radkina Honzáka a Vladimíry Novotné, která má s krizemi a jejich důsledky bohaté zkušenosti jak z klinické, tak z poradenské praxe. V textu je popsána krok po kroku anatomie krize, způsoby řešení v jednotlivých fázích i nejčastější typy životních zvratů. Jsou uváděny také příklady celospolečenských krizí, které umožňují lepší orientaci v nejistých dobách. Kniha je příručkou jak pro běžné použití, tak návodem pro ty z nás, kteří se věnují pomáhajícím nebo pomoc nabízejícím profesím. Konečně může být užitečná také těm, kteří chtějí pomoci, leč nemají dost zkušeností.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krize v životě, život v krizi. Přihlašte se a napište ho.

DreamerX9
07.11.2021 4 z 5

Kniha důležitě vystihuje jednu myšlenku a to "krize se týká nás všech, tak se netvařte že ne" a někdy krizi prozijeme aniž bychom si uvedomili ze to vůbec byla krize. Několik důležitých termínů týkajících se krize a také upřesnění co to vlastně ta krize je. Velice užitečná publikace pana R.Honzáka

Klamm
21.12.2018 5 z 5

Možná ne moc známá, útlá knížečka pana Honzáka, kterou jsem nedávno objevil v krabici určené k rozebrání v antikvariátě. Je sice více než dvacet let stará, ale protože životní krize tu vždycky byly a budou, poselství knihy lze považovat za nadčasové.

„Ze svého slovníku bychom měli vyškrtnout větu „tohle se přece mně nemůže stát". Měli bychom si všímat neúspěchů a starostí s kterými se potýkají jiní, a zamyslet se nad tím, jak bychom podobnou situaci řešili my, kdyby se nás právě teď začala dotýkat."

„Krize se daleko lépe řeší v období před jejím propuknutím"

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krize v životě, život v krizi v seznamech

v Právě čtených2x

Autoři knihy