Krámek s fantazií přehled

Krámek s fantazií https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535599/bmid_kramek-s-fantazii-660e4ab975992.jpg 4 100 100

Naštěstí se na světě vždycky najde místo, kde se člověk domůže naděje Vítejte v Krámku s fantazií – obchůdku z říše přívětivého magického realismu, který kočuje světem a nabízí všem potřebným starožitné dárky na opravu poničených snů i telefonní aparáty pro kontakt se zesnulými blízkými. Když však jeho dlouholetý správce Earlatidge Hubert Umbray dorazí do australského městečka Boonah, zjistí šokující zprávu: zbývá mu pouhých jednadvacet dní na to, aby za sebe našel náhradu, neboť i jeho žití je sečteno Osud se koneckonců očividně nemazlil ani s jeho mladou zákaznicí Ann, ani s desetiletým Enochem a dalšími postavičkami, jež tváří v tvář těžkému rozhodnutí hledají v této zvláštní instituci útěchu. Budou však ochotni vykročit ze své komfortní zóny a uvěřit na zázrak? A svěřit se do tlapek Nakládané cibulky – kočky, která je tak trochu kouzelná a zná správnou cestu? Povznášející příběh o tom, co vše nás navzdory konečnosti přesahuje, se inspiroval činem Itarua Sasakiho. Tento japonský zahradník si po úmrtí v rodině postavil vlastní telefonní budku a do ní umístil odpojený telefon, aby mohl se zemřelým stále „mluvit“.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji.
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Emporium of Imagination , 2021

Interpreti: Helena Dvořáková , Jan Vlasák , Matyáš Valenta

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krámek s fantazií. Přihlašte se a napište ho.

Nifredil
30.04.2024 3 z 5

Nápad s krámkem je fajn, příběh taky, postavy mají překvapivou hloubku a pak je tady taky ten pocit, že tohle jsem už četla nebo viděla jako nějaký béčkový americký film, přitom by to mohlo mít náběh i na docela prima biják, když by se toho ujal režisér s vytříbeným stylem. Prima čtení na léto, takové pohlazení s fantasy prvky, pokud ho potřebujete. Dalo by se to zařadit ke všem těm tajemným knihovnám, ale i k těm všem krámkům s různou vůní, které v knihách potkáte.

Butterfly340
21.04.2024 4 z 5

Moc krásná a citlivá kniha, při jejímž čtení ukápne nejedna slza.

Ústředním tématem Krámku s fantazií je ztráta. Ať už někoho blízkého, nebo třeba životního snu. A vyrovnání se s takovou ztrátou.
Myslím, že někomu, kdo zrovna něco takového řeší, může kniha velmi pomoci. Ale i ostatním, kteří se s tímhle momentálně nepotýkají, může být k užitku. Krámek s fantazií obsahuje plno myšlenek, nad kterými rozhodně stojí za to se zamyslet.

Co se mi moc líbilo, bylo, že jsem po celou dobu čtení nevěděla, co se stane v příští kapitole. Děj v žádném případě není předvídatelný, takže do poslední stránky zůstává ve čtenáři napětí.

Postavy mi kdovíjak sympatické nebyly, ale víte co? Ani mi to nevadilo. Užívala jsem si všechno to okolo a chování charakterů jsem brala s nadhledem.

Jediné, co vytýkám a co mě rušilo při čtení, byly místy kostrbaté věty. Zvlášť ze začátku jich bylo více. I když jsem si větu přečetla několikrát, stále mi nedávala smysl. Většinou po několikerém přečtení jsem došla k závěru, že ve větě něco chybí nebo naopak přebývá.

Přesto jsem Krámek s fantazií přečetla za pouhé dva dny a musím říct, že jsem si užívala každou stránku.
Rozhodně doporučuji!

Prudence
03.03.2024 3 z 5

Laskavá fantasy pohádka o ztrátách, smutku a smíření se smrtí. Pěkně se to četlo, příliš silné emoce to ve mně ale nevyvolalo, spíš spokojenost, že je všechno tak, jak má být.

Uteč, dokud můžeš, a další knižní novinky (4. týden)

22.01.2023

Kniha Krámek s fantazií v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech6x