Královna moře přehled

Královna moře https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130246/kralovna-more-130246.jpg 5 3 3

Román řeckého spisovatele, třetí díl volně pojaté trilogie (Život v hrobě, Učitelka se zlatýma očima, Královna moře), který na pozadí novořecké pověry o rusalkách a za úchvatného líčení řecké přírody vypráví o životě dívky tak krásné, že ji vesničané považují za dítě mořské víly. Dívka vyrůstá nespoutaně mezi vesničany a nedbá o city, jež probouzí u mnohých vesnických jinochů. Toto napětí vyústí posléze v tragédii.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

Panagia e gorgona , 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Královna moře. Přihlašte se a napište ho.

Boženka2
04.02.2023 5 z 5

Další příjemné překvapení z knihbudky. Vzpomínky na kruté události, které vedli k ohromné migraci, potíže utečenců i potíže s nimi. Zneužívání této hrůzy k politickým spekulacím, stejné před sto lety, jako dnes.
Současně krásný a dojemný příběh o lásce, obětavosti i obyčejném životě. Úžasné popisy moře, krajiny, těžké práce, starostí i radostí.
A to všechno je prostoupeno pohádkovou atmosférou starých bájí.

Máša10
09.08.2018 5 z 5

Dávám 6 hvězdiček! Možná je to tím, že jsem letos navštívila nádherný ostrov, kde se děj odehrává, ale to by asi nestačilo. Trochu mě nudil začátek, (problémy přistěhovalců), ale potom je to moc velká krása, chvílemi i dost napínavá. I když hodně smutná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Královna moře v seznamech

Stratis Myrivilis