Otec Kondelík a ženich Vejvara 1 + 2 přehled

Otec Kondelík a ženich Vejvara 1 + 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166898/bmid_otec-kondelik-a-zenich-vejvara-166898.jpg 4 143 143

Magistrátní úředník František Vejvara se na plese seznámí s Pepičkou, dcerou váženého malíře Kondelíka. Okamžitě přeskočí jiskra. Než však dojde ke svatbě, musí František překonat spoustu trampot a nástrah. Úsměvný obrázek ze života pražské rodiny na přelomu 19. a 20. století. 43-023-68

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Otec Kondelík a ženich Vejvara 1 + 2. Přihlašte se a napište ho.

Vidlička
18.04.2024 5 z 5

Už dlouho jsem si u žádný knížky takhle pěkně neplákla! Ano, otěcko Kondelík byl pěknej poděs, a kdo se chytí za nos, dá si i u sebe pozor na přehnanou důstojnost. Ale já si hlavně lebedila v Kondelíkojc poklidné domácnosti, Vejvárkovým příchodem ovšem notně rozvířené. Jak ráda bych si to tak na roček vyměnila s paní Bety, která hlavně mi připadala jako hrdinka knihy.

Když jsem se teď o ctěné rodince dozvěděla mnohé navíc, můžu se novýma očima posté podívat na film, u kterého vždycky řvu smíchy. Hlavně u Muknšnáblice - véď, Lotynko...

Pro mě prostě další perla zasazená do koruny české literatury.

"Já vám to stejně jednou řeknu souvisle..."

RMarkéta
16.01.2024 5 z 5

Jako první mi v hlavě vyskakuje Pištěk, Nedošinská a Futurista. Filmová podoba této knihy. Malé velké trable jedné pražské rodinky. To byla ale strastiplná cesta k vytoužené svatbě. Ten Kondelík byl ale urputný ve svém konání a to kopýtko Vejvara to všechno přežil. No jo, jediná dcera. Tenkrát to prostě chodilo jinak. Ale typuju, že po světě chodí plno Kondelíků i Vejvarů i dnes, i když doba už hodně pokročila. Moc hezky vykreslené postavy a vztahy mezi nimi. Oddechové čtení.

tittanie
11.01.2024

Od autora jsem četla Vdavky Nanynky Kulichovy, které se mi moc líbily.
Viděla jsem film Otec Kondelík a ženich Vejvara, který se mi líbil a říkala jsem si, že si přečtu i knihu.
Ze začátku se mi docela líbila, ale potom mi to přišlo na jedno brdo a byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla.

Láska na konci světa, Svatý démon a dalších 25 eknih zdarma

29.01.2024