Noc na křižovatce, Maigret se mýlí přehled

Noc na křižovatce, Maigret se mýlí
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216089/mid_noc-na-krizovatce-maigret-se-myli-216089.jpg 4 35 35

Noc na křižovatce: Jeden z nejdramatičtějších případů komisaře Maigreta začíná nálezem mrtvoly v garáži na opuštěné křižovatce padesát kilometrů za Paříží. Jenže tajemnou smrtí zločinná historie zdaleka nekončí. Maigret se navíc ocitne v pokušení, což se mu skutečně stává jen málokdy...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha ? Knižní klub

La nuit du carrefour / Maigret se trompe

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noc na křižovatce, Maigret se mýlí. Přihlašte se a napište ho.

milary
06.06.2022 4 z 5

Také píšu pouze o Noci na křižovatce, jakkoliv anotace na společně vydané duo zmiňuje naopak jen "mýlícího se Maigreta".

Myslím, že Noc na křižovatce je výborný příběh. A pan Vlasák je výborný interpret. Přesto se mi tentokrát autor úplně nezavděčil.
Přitom tradičně nechybí mistrné vykreslení postav, a jak už jsem zmínila, případ krystalizuje sice zvolna, zápletka na sebe nechává čekat, jenže Simenon zkrátka vyprávět umí a udržel si mou pozornost bez problémů. Tak proč?
Celé je to tentokrát bez oddechu tak temné a ponuré, že vzdor barvitosti charakterů a dokonalé atmosféře mě to nějak spíš unavovalo, než bavilo. Chybělo mi tam drobné oživení, které znám z jiných příběhů, třeba lehce hubatý parťák, který by chvílemi trochu odlehčil nezvykle naspídovanému Maigretovi a tím měl příběh lepší dynamiku.

Tak někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami...

Vesmich
20.05.2020 4 z 5

Četla jsem jen Noc na křižovatce a dlouho jsem netušila, co se to tam vlastně asi tak může dít a kdo je hlavní padouch.

Péťa1950
03.11.2019 4 z 5

Na knize je zajímavé srovnání práce detektivů dříve a nyní. Práce bez elektroniky, vše se muselo oběhat. Důležitá znalost prostředí a lidí. Maigret jak ho známe, dýmka, alkohol,rozebírání situace, pomoc dalších detektivů. Doporučuji čtenářům starších detektivek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Noc na křižovatce, Maigret se mýlí v seznamech