Kníže Stříbrný přehled

Kníže Stříbrný https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374026/bmid_knize-stribrny-U9E-374026.jpg 4 4 4

Roku 1861 uveřejnil v "Ruském věstníku" hrabě Alexej Konstantinovič Tolstoj, bratranec jasnopoljanského filosofa Lva Nikolajeviče Tolstého, jedno ze svých nejslavnějších děl, pozoruhodný historický román "Kníže Stříbrný" z dob Ivana Hrozného, který byl brzo přeložen do do cizích jazyků a vycházel v mnoha a mnoha nových vydáních. (Dr.B.Prusík, 1912) Historický román, oživující a dramatizující epochu panování ruského cara Ivana IV. Hrozného, panovníka širokého státnického rozhledu, povahově však nevyrovnaného, podezřívavého a neobyčejně krutého. Autor-jemuž se podařilo vytvořit působivé panoráma doby v druhé polovině 16. století staví proti carově zvůli vybájenou postavu knížete Stříbrného, který se spolu s bojarem Morozovem vzepře hrůzovládě a neváhá obětovat i svůj život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , F. Topič (Praha)

Князь Серебряный , 1863

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kníže Stříbrný. Přihlašte se a napište ho.

ivolginswife
09.07.2022 2 z 5

Nebudu lhát, je to šíleně nudné a všem lidem dobré vůle a rozumu doporučuji se tomuto veledílu vyhnout obloukem, nezajímáte-li se čistě o jazykové hledisko (ty verše jsou nádherné), nebo nejste-li stejně jako já bezdůvodně posedlí osobností Fjodora Basmanova, přičemž při druhé variantě doporučuji spíš filmovou verzi z roku 1991 s překrásným Dmitrijem Pisarenkem - dej mu pánbůh věčnou slávu - která se dá snést a při jisté dávce alkoholu i dodívat do konce. Alexej Konstantinovič je potvrzením rčení, že jablko nepadá daleko od stromu, protože jeho kniha je stejně nudná jako knihy jeho bratrance.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kníže Stříbrný v seznamech