Klub radosti a štěstí přehled

Klub radosti a štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249473/bmid_klub-radosti-a-stesti-249473.jpg 4 62 62

Román americké autorky vypráví o rodině čínských poválečných přistěhovalců a srovnává nejen rozdíly mezi generacemi, ale i mezi Amerikou a Orientem. Americká autorka čínského původu vypráví komorní příběh čtyř žen, které se v San Francisku po čtyřicet let jednou týdně scházejí a udržují přátelství, spojené vzpomínkami na vlast. Po smrti jedné z žen se její dcera vydává poprvé v životě do Číny, aby se setkala se svými nevlastními sestrami. Jako dokonalá Američanka přijíždí do země rodičů a teprve tam poznává, že chápe matčino poselství a že v sobě nemůže natrvalo zapřít krev předků.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The joy luck club , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klub radosti a štěstí. Přihlašte se a napište ho.

Radimka
17.07.2023 2 z 5

Příběhy čtyř čínských emigrantek a jejich dcer. Určitě moudrá kniha, ale plná mně nepochopitelných čínských jinotajů, takže mě některé kapitoly nebavily. Taky jsem čekala větší propojenost mezi postavami. Žádná z hrdinek mi nebyla sympatická.

lencin
26.08.2020 4 z 5

Američanka čínského původu se po smrti své matky dozvídá pravdu o jejím životě v Číně a sams začíná žít nový život.
(2006)

Babo
30.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila jako všechny od této autorky.
Sebekriticky ovšem musím přiznat , že jsem se tak úplně nesoustředila a bylo by dobře , přečíst ji ještě jednou a pozorněji. V knize je spousta moudrých myšlenek ,co si ale odnáším je potvrzení existence jakési paměti národa. I když se člověk narodí v jiné kultuře , je vychováván touto kulturou , tak se nakonec ukáže , že v sobě má mnohem víc otisknutou DNA svých předků než by čekal .

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Klub radosti a štěstí v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech10x