Když se psalo T.G.M. přehled

Když se psalo T.G.M. https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336660/mid_kdyz-se-psalo-t-g-m-jrN-336660.png 4 3 3

Na život v Českých Budějovicích od počátku první světové války do konce dvacátých let vzpomíná autor s podrobnou znalostí tamní situace. Vyjevují se zde každodenní hospodářské poměry i činy, jimiž pásmo tehdejších výraznýchudálostí politických, kulturních a sportovních pohnulo místním ruchem. Vedle odrazu obecného národního dění a jeho jedinečných českobudějovických příspěvků jsou zaznamenány i mnohé pozoruhodné děje lokálního významu, které všakdobře dokreslují dobovou mentalitu, způsoby i úroveň vývoje.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Když se psalo T.G.M.. Přihlašte se a napište ho.

JeKa
03.08.2020 3 z 5

Jako budějovická rodačka jsem si tuhle knížku musela přečíst. Musím ale říct, že Radova první publikace "Když se psalo c.k." mě zaujala víc. Sand, že je mi ta doba bližší nebo že se v ní autor více věnoval popisu každodenního života ve městě a různých populárních figurek. Když se psalo TGM je naproti tomu mnohem víc sbírkou drbů, politických afér apod. Ne, že by to nebylo zajímavé, ale nijak zvlášť oslňující.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Když se psalo T.G.M. v seznamech

České Budějovice

František Rada
česká, 1895 - 1969
1966  100%Když se psalo c.k.
1992  73%Když se psalo T.G.M.