Kdybych zemřel přehled

Kdybych zemřel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111333/kdybych-zemrel-e6S-111333.png 4 52 52

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdybych zemřel. Přihlašte se a napište ho.

Pavelpi
19.03.2024 3 z 5

Celkem průměrná kniha autora a dost pesimistická. Jiné knihy od autora (např. Havárie nebo 2000 světelných let ) se mi líbily daleko víc.

Lele61
28.01.2024 4 z 5

Moje druhá knížka od tohoto spisovatele (po Havárii). Opět velmi dobře vykreslené autorovi tak dobře známé prostředí severních Čech. Román vypráví příběh a ukazuje měnící se životní postoje úspěšného architekta Přemka, který je odhodlán udělat velkou kariéru bez ohledu na všechno a všechny kolem sebe. Místo očekávaného vzestupu se však nakonec zákonitě dostavuje střemhlavý pád. Povedený a dobře napsaný román o hledání samotného smyslu života.

georginaa
05.08.2021 4 z 5

Od Jiřího Švejdy mám knihy moc ráda a hlavně i kvůli tomu, že píše o Litvínově, kde jsem bydlela. Známá místa vás nutí se zamyslet a jakoby jste to prožívali s hlavním představitelem příběhu. Hledání sebe sama, jak vlastně prožít ten svůj život, co naplňuje to vnitřní bytí v duši. Přemek bilancuje a hledá nějaké to místo, kde by se cítil dobře, kde hledá nějaké uplatnění ve svém životě. I když je román napsán v jiné době, je to stále aktuální téma pro každého člověka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Jsem šťastná. Absolutně šťastná. Tak šťastná, že bych mohla umřít. Usnula. Je podivné, že vrchol ženského štěstí bezezbytku naplňuje představu o životě. Uzavírá jej dalším prožitkům. Vzdává se. Už jen klid a smrt. Jak působí okamžik silného štěstí na muže? Je to jen pobídka k ještě vyšším ziskům štěstí, upozornění na jeho racionální využití. pro ženy konec cesty, pro muže výchozí bod.

Kniha Kdybych zemřel v seznamech

v dalších seznamech1x