Kawa 9 přehled

Kawa 9 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274892/bmid_kawa-9-zA8-274892.png 3 37 37

Emotivní a humorný příběh o tom, jak byl malý křovák Kawa 9 prodán za rezavý budík obchodníkům s lidmi a dostal se tak z pralesa až do USA. Tam si ho ve slevě zakoupila bezdětná rodina. Dospěl, stal se agentem CIA a v padesátých letech 20. století ho vyslali do Prahy a Moskvy. Ovlivnil při tom nejen řadu osobností, ale i dějiny České republika, Evropy a celého světa.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kawa 9. Přihlašte se a napište ho.

meluzena
13.02.2022 odpad!

Tak tohle ne. Fekální a stupidní humor, prokládaný starými otřepanými vtipy, kompilát-recyklát komedií nejnižší úrovně. Chtěla jsem tomu dát šanci aspoň 100 stran, ale nedalo se to. Uživatel RobRoy mi mluví z duše.

knihovna22
12.01.2022 2 z 5

Tak to je moje teprve druhá kniha, kterou jsem, jako notorický dočítač, prostě nedala. Utla jsem to konečně na straně 132 . Nepovedená napodobenina Jonase Jonassona. Až do strany 60 jsem nechápala v komentářích to přirovnávání ke Kameňáku - ale pak se ty vtipy začaly valit :-(

petr_
19.09.2020 5 z 5

Kniha je skvělá protože si dělá legraci ze studené války a ze špiónů a jejich práce. Kawa je protikladem Jamese Bonda. Svými akcemi sype písek do soukolí vojenské mašinérie v USA a hlavně v Rusku. Celá kniha mi trochu připomínala film "Konec agenta W4C" který je plný spousty nedorozumění a trapných špionážních akcí a vlastně o ničem, které všichni chtějí, aniž tomu rozumějí. Nemá cenu rozebírat scény se zahrabanými pytlíčky a ruskými obrněnými vlaky, ale mě přišly poměrně reálné.
Pokud tato kniha někomu připomíná film "Kameňák" (který opravdu nemám rád), tak velký rozdíl vidím v lepší propracovanosti a provázanosti děje. Možná, že neznám všechny staré vtipy, ale možná znám spoustu jiných, které zase neznají jiní lidé. A necítím se proto nijak trapně, protože dobrý vtip musí vyznít ve správném kontextu a době, pak je dobrý.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kawa 9 v seznamech

v dalších seznamech1x