Karolína. Stručný životopis šestnáctileté přehled

Karolína. Stručný životopis šestnáctileté https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245965/bmid_karolina-strucny-zivotopis-sestnact-245965.jpg 4 79 79

Napsat stručný životopis je těžké, zvlášť pro šestnáctiletou Karolínu, která toho na svůj věk už dost prožila. A tak se rozepisuje o své rodině a kamarádech, a o tom, jak chodí na balet a sní o kariéře primabaleríny. Pak ale při šplhání na zvonici spadne a ošklivě se poláme, takže se její sny začínají hatit. Během dlouhého pobytu v nemocnici se musí vyrovnávat s tímto problémem, ale zároveň začne vznikat vztah mezi ní a tzv. Lvem, do něhož byla už dlouho zamilovaná a kvůli němuž na zvonici vlastně šplhala. Karolína prochází těžkým obdobím, ale protože je jí vlastní tvrdohlavost, nevzdává se, učí se přijímat nové skutečnosti a otevírat se novým možnostem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Karolína. Stručný životopis šestnáctileté. Přihlašte se a napište ho.

Bonda
29.03.2024 5 z 5

Klidně bych dala číst třináctileté dívce. Hlavní hrdinka je předčasně vyspělá. Ve třinácti se šťastně zamiluje do dospělého chlapce a ta láska působí jako hluboký vztah svou inteligentních lidí. Oba mají vlastně příkladnou lidskou úroveň a opravdovost. V tom na mě kniha působila nerealisticky, zato ale didakticky. Oba hrdinové jsou velmi chytří a vzorní. Dívka je šikovná vypravěčka a podělí se o mnoho užitečných i zajímavých myšlenek o životě, které podle mého názoru dobře padnou do vnitřního světa dospívajících, a přesto nejsou banální ani tuctové.

MilackovaN
12.04.2021 3 z 5

Knihu jsem četla do seznamu k literatuře pro děti a mládež na vysoké škole. Z mého pohledu mě knížka nijak nezaujala, a nemyslím si, že ani v mladším věku by mě zaujala. Mnohem více jsem měla radši knihy od Lenky Lanczové, které pro mě mají kouzlo i teď.

JancaMia
22.09.2020 4 z 5

porád po letech krásné, knihu jsem dostala jako dar

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Karolína. Stručný životopis šestnáctileté v seznamech

v Právě čtených2x