Karel Hynek Mácha v dějišti svých Cikánů přehled

Karel Hynek Mácha v dějišti svých Cikánů
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258381/bmid_karel-hynek-macha-v-dejisti-svych-c-258381.jpg 4 3 3

Kniha, vycházející vroce 160. výročí vydání Máje a Máchovy smrti, je poslední práce brněnského literárního historika Jaromíra Wágnera, který ji sice dokončil, ale jejího vydání se už bohužel nedočkal. Autor v ní rekapituluje dosavadní poznatky o Máchově vztahu ke Kokořínsku a jeho návštěvách této končiny a kriticky prověřuje, keré údaje jsou spolehlivě doložené a které je naopak třeba odkázat do sféry hypotéz a výmyslů. Řeší mj. i otázku, zda byl někdo z Máchových příbuzných správcem panství Vidim. Zabývá se také místopisnými údaji v Máchově ,,černém románu'' a podrobně zjišťuje, která z míst Kokořínského dolu a jeho okolí byla nebo mohla být dějištěm jednotlivých epizod děje. Přestože se J. Wágner zabývá především Máchovým románem Cikáni, přináší jeho knížka i četné vlastvědné poznatky o přírodě a památkách této části Čech.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Karel Hynek Mácha v dějišti svých Cikánů. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
10.11.2018 4 z 5

Poučné nejen o inspiracích k tvorbě K. H. Máchy, ale i o vzniku, košatění a šíření nepodložených legend a mýtů. Doufejme, že tato kniha přispěje k zastavení alespoň některých z nich.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Karel Hynek Mácha v dějišti svých Cikánů v seznamech

Autoři knihy