Kára plná bolesti přehled

Kára plná bolesti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347254/bmid_kara-plna-bolesti-sOF-347254.jpg 3 5 5

Príbeh dvoch priateľov žijúcich na okraji spoločnosti, ktorí aj pri ťažkom živote na slovenskej dedine počas druhej svetovej vojny snívajú o krajine plnej tepla, pokoja a hojnosti, v ktorej by neexistovala vojna ani utrpenie

Novely Literatura slovenská
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Kára plná bolesti , 1969

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kára plná bolesti. Přihlašte se a napište ho.

Ivan F
09.11.2019 4 z 5

To, čo robí knihu zaujímavou, nie je jej obsah a ani príbeh. Je to jazyk, akým je napísaná - ľudový, metaforický, slovotvorný, žargónový. To sa mi na knihe páčilo, ale úprimne, druhýkrát by som ju už nečítal. Za jazyk a hru s ním dávam štyri hviezdičky, príbeh nehodnotím, nezaujal ma.

adelinka
19.01.2017 3 z 5

Chvíľami ma veľmi bavila, chvíľami sa mi zdala menej zaujímavá. Aj keď hodnotím len troma hviezdičkami bola dobrým čítaním. Ťažký osud dvoch kamarátov, ktorý sa chcú mať lepšie. Aj keď sa dej odohráva počas druhej svetovej vojny, nejde o vojnovú literatúru v deji sa stretnete s ňou len okrajovo, keď sa jeden z kamarátov rozhodne odísť bojovať, tým sa snaží aspoň nejako zmeniť svoj osud.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kára plná bolesti v seznamech

zfilmováno slovenská dramata

Ján Papp