Kapitáni fregát přehled

Kapitáni fregát https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155243/kapitani-fregat-155243.jpg 4 141 141

Širé a zrádné jsou prostory Tichého oceánu. Jeho tajemné, neprobádané vodní dálky k sobě odedávna vábily mořeplavce všech zemí. První smělí námořníci se vydávali na dlouhé plavby, aby neznámé vody prozkoumali. Postupně lidé objevovali nové a nové země. Někteří hrdinové utonuli, jiní zahynuly v bojích a jen někteří zemřeli ve své vlasti. Svět ale nikdy nezapomene na čtyři odvážné kapitány: Jamese Cooka, Jeana La Perkuse, Ivana Kruzenšterna a Dumonta d´Urville…... celý text

Dobrodružné Cestopisy a místopisy Příběhy
Vydáno: , Mladé letá

Voditeli fregatov , 1947

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kapitáni fregát. Přihlašte se a napište ho.

Rejpalova-ségra
16.02.2024 5 z 5

Knihu jsem kdysi dávno četlo jako dítě. Po mnoha letech jsem ji našla v knihovně a s chutí opět přečetla. Tentokrát i s mapou, abych si vyhledávala jednotlivá místa. Překvapivé pro mě bylo především to, jak Rusové ještě na začátku 19. století neznali své východní pobřeží - v té době se tam dostávali pouze putováním přes pevninu.

bleekemolen
16.02.2024 4 z 5

Kniha je určená pro dětského čtenáře a styl tomu odpovídá - Čukovskij píše následovně "Postava A šla na místo X, tam vykonala činnost YY." Navíc si můžete být jisti, že při zakotvení u každého obydleného ostrova se vzápětí objeví čluny s domorodci plně naložené banány, kokosy a v ideálním případě vepři. Po směnění za zrcátka, korálky a v nejhorším případě za ocelové sekerky se uspořádá společná hostina na oslavu věčného míru. Poté se něco zvrtne, postřílí se pár místních a pluje se dál. Vše se opakuje dokud zbývá posádka v dostatečném počtu. V opačném případě končí část věnovaná danému objeviteli.

Jo, abych nezapomněl, hrozně moc mě to bavilo.

Janadvorackova
13.08.2023 4 z 5

Znala jsem akorát příběh Jamese Cooka. Ty ostatní jsem neznala. Zajímavé, poučné, dobrodružné. Stojí za to.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kapitáni fregát v seznamech

v dalších seznamech4x