Jurský park přehled

Jurský park
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493253/bmid_jursky-park-nEB-493253.png 4 32 32

Exkurzia medzi dinosaurami. Znovuzrodenie dinosaurov pomocou DNA kvôli zábavnému parku? Nie vždy idú veci tak, ako majú a človek by si nemal hrať na boha. Toto vydanie je prepis scenára filmového spracovania z roku 1993.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Jurassic Park The Junior Novelization

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jurský park. Přihlašte se a napište ho.

PanKrabák
17.11.2023 3 z 5

Tak nějak nevím jak popsat své pocity. Kniha splňuje to co slibuje a to přepis filmu (opravdu čistě odvyprávěný scénář nic víc nic míň). V podstatě to vůbec nebuduje žádné drama a pocit strachu. Nejnapínavější scény jsou často odbyté v jednom odstavci. Filmu se to tedy neblíží ani zdaleka a o originální knize ani nemluvě...

Worbitka89
18.01.2022 3 z 5

Přepis filmového příběhu jsem četla už před mnoha lety a vím, že jako malé milovnici filmu se mi to líbilo. Dnes už by to bylo horší.

Eeve
23.12.2019 4 z 5

Musím sa priznať, že takto vysoké hodnotenie dávam hlavne z nostalgie :) Táto verzia Jurského parku mi totižto navždy utkvie v pamäti, ako jedna z mojich beletristických prvotín - našla som ju na poličke v mojej detskej knižnici, kde mali aj malé oddelenie s beletriou. V dvanástich som teda postupne prechádzala z detskej a, dnes by sa to nazvalo "young adult" literatúry na klasickú beletriu, no a toto bola jedna z mojich "prechodoviek" :) Ani nemusím písať, ako veľmi ma vtedy nadchla (na film som bola aj v kine, čím sa zážitok ešte zmocnil), ako som ju túžila mať doma, hoc som ju nikde inde nemohla zohnať, a ako som ju po toľkých rokoch našla celá nadšená v anikvariáte, a ani na chvíľu som neváhala s kúpou. Je síce útla a vcelku krátka, a tak ako je tu už viackrát popísané, je to skôr prepis samotného filmu, než Crichtonov román, nič to však neuberá na kvalite diela :) Ktorá sa ukáže samozrejme hlavne nadšencom Jurského parku, ktorým nepochybne po všetkých stránkach som.
Súčasťou knižky je aj niekoľko stránok s fotkami ukážok priamo z filmu, čo len umocňuje výsledný efekt zberateľského kúsku :) Pokiaľ teda hľadáte klasickú beletriu, možno budete trochu sklamaný, dušička každého Jurskoparkového nadšenca však zapiští.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jurský park v seznamech

Gail Herman