Johana s dlouhýma nohama přehled

Johana s dlouhýma nohama https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297233/bmid_johana-s-dlouhyma-nohama-aBt-297233.jpg 4 21 21

Co všechno se dá zažít během jednoho deštivého letního dne? I nečekané dobrodružství! Jen musíte najít toho správného kamaráda. Johanka tráví posledních čtrnáct dní před začátkem první třídy u babičky a dědy, stejně jako František od sousedů. Je to kluk do nepohody. Zatímco jeho trápí zuby, Johanka se stydí za své dlouhé hubené nohy. Na posměváčky však vyzrají neohroženým činem!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Johana s dlouhýma nohama. Přihlašte se a napište ho.

Bonda
19.08.2023 4 z 5

Moc se mi líbí střídání perspektivy vyprávění. Je to nový čtenářský zážitek pro pětiletou dcerku a spolu jsme si tuhle její významnou zkušenost užily. S hodnotami v knížce nemám problém. Prožitky dítěte, které osamí v bytě, jsou popsány živě a uvěřitelně, pěkně. To je v knize nejvýraznější, zbytek příběhu nejspíš zapomenu, jakkoliv jde o zobrazení citově silnějších dějů (třeba návštěva noční zubní pohotovosti), ale nejsou už tak zajímavě zpracovány. Jako by se autorka nadechla k náročnější práci, ale v půli ji došel dech a pak už jen rychle dořekla zbytek svého vyprávění.

Aknel26
16.10.2022 3 z 5

Hezká knížka, ale mezi první čtení bych ji nezařadila - má delší kapitoly, hodně dlouhé odstavce a poměrně málo přímé řeči. Začátek se trochu vleče, tím spíš, když je jedna událost vylíčena z pohledu Johanky i Frantíka. Druhá část knihy po seznámení obou dětí má spád a přináší také poučení.

Jessybelle
18.07.2021 5 z 5

Jednoduchý příběh s poselstvím...a obrázky. Synovi se líbila, a to je hlavní.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Johana s dlouhýma nohama v seznamech

v dalších seznamech5x