Korunný svedok Interpolu přehled

Korunný svedok Interpolu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205252/korunny-svedok-interpolu-0ol-205252.jpg 4 113 113

Joanna série

Hrdinkou vtipné parodické detektivky je mladá polská spisovatelka a redaktorka, která řeší nesoulad ve svém manželství studijním pobytem v Kodani, kde přítelkyně překládá její knihu do dánštiny. Jedné jarní neděle jede na dostihy, vezme si platinovou paruku, tašku s polsko-anglickým slovníkem, atlas a do poloviny uháčkovanou šálou i s háčkem. Všechny ty věci se později ukážou jako osudově důležité. Na dostizích vyhraje větší sumu, dá se pak zlákat do nelegálního doupěte hazardních her, a také zde jí přeje štěstí. Při náhlém policejním zátahu však dojde ke střelbě a naší hrdince umírá v náručí gangster, který si ji kvůli paruce splete s členkou bandy a svěří jí tajemství o ukrytém pokladu. Odtud se začíná rozvíjet fantastický děj plný útěků a pronásledování, odehrávající se postupně v Brazílii, na jachtě uprostřed Atlantiku, ve Francii, na italské Riviéře a nakonec v Polsku. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Smena

Cale zdanie nieboszcyka , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Korunný svedok Interpolu. Přihlašte se a napište ho.

sajanka
01.08.2023 3 z 5

Mě tahle kniha hodně bavila a ráda se k ní vracím.

jungwirth5318
15.04.2023 3 z 5

Četl jsem poprvé jako teenager, teď po letech a nálezu knihy v knihobudce jsem se k ní vrátil a musím říct, že mě ani zdaleka tak nebavila. Už mi to teď přijde překombinované a málo uvěřitelné. Asi jsem mezitím přečetl příliš mnoho jiných detektivek... A tohle je spíš humoristický román.

babiočka
02.11.2022 1 z 5

Vtipná detektivka?
Mně děj spíš připadal jako pohádka pro děti - neskonale potrhlá "princezna", která všechny kolem sebe přechytračí.
Za každou přečtenou stránkou jsem čekala sdělení: "A vtom jsem se probudila". Proti této hrdince byli Monte Christo i Sherlock Holmes naprostí břídilové ;-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Korunný svedok Interpolu v seznamech

v dalších seznamech2x