Jižní Pacifik - Ostrovy na konci světa přehled

Jižní Pacifik - Ostrovy na konci světa https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59700/bmid_jizni-pacifik-ostrovy-na-konci-svet-g8n-59700.jpg 5 37 37

Rok na dobrodružné cestě jachtami napříč Tichomořím. Plachtění Jižním Pacifikem dnes již zevšednělo, ale přesto jen málokterý jachtař může tvrdit, že ho doopravdy zná. Leoš Šimánek navštívil během svého putování po Tichomoří ty nejzapomenutější ostrůvky, doslova na konci světa. Touha po dobrodružství a objevitelský duch jej zavedly k ostrovanům Polynésie a Melanésie, žijícím stranou našeho hektického světa, kde našel poslední ráj na naší planetě. Plul s jachtaři od souostroví k souostroví a pokaždé se snažil uniknout z dosahu měst, přístavů a vyhlášených turistických míst. Plavil se na nákladních lodích i na katamaranech domorodců, trávil týdny a měsíce s místními obyvateli, kteří tam dosud žijí tradičním způsobem a zachováváají si původní kulturu i obyčeje.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jižní Pacifik - Ostrovy na konci světa. Přihlašte se a napište ho.

LunaL.
21.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Asi nejlepší kniha, co jsem od spisovatele četla! Moc se mi líbilo číst, jak se učil řídit plachetnice, jak cestoval po různých ostrovech a seznamoval se s domorodci, jak se snažil vydělat si peníze (koně mi bylo opravdu líto!), nebo jak se cítil v hurikánu. Jen jsem často žasla nad jeho odvahou, bláznostvím a často až drzostí. Bez toho všeho by se ale cestovalo určitě hůř!

Pafy
22.11.2019 5 z 5

Můj první cestopis díky výzvě. Že já hloupá jsem si myslela, že tohle není žánr pro mě :-)
Ještě, že člověk ví, že tu cestu musí přežít, když napsal knihu. Často ale s velkým štěstím.
Klobouk dolů před odvahou a uměním si život naplno užívat.

lucmat
07.11.2019 5 z 5

Jako vždy báječná kniha :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jižní Pacifik - Ostrovy na konci světa v seznamech

v dalších seznamech1x