Jirka postrach rodiny přehled

Jirka postrach rodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538335/bmid_jirka-postrach-rodiny-664294f8b28d6.jpg 5 105 105

Takového rošťáka by si přála každá rodina! Takového ztřeštěného kluka s originálními nápady by si přála každá rodina! Jen ta jeho s ním má někdy problém… „Kdyby náhodou přepadl Jirka přes palubu, žádná škoda,“ prohlašuje Jirkův bratr Robert. Ani sestra Ethel nezůstává pozadu: „Dovedete si představit, že někdo chce vidět Jirku? A ke všemu v poslední hodince! Vždycky jsem si myslela, že lidi chtějí odejít v klidu a pokoji.“ – Jenže komu jinému se podaří narušit atmosféru smuteční sklíčenosti při očekávání skonu pratetičky než Jirkovi, který tetu svými kousky neočekávaně uzdraví. Jindy dělá Jirkovo přesné střílení lukem a šípem vrásky tatínkovi: „Tři okna a kočka paní Clivové za jedno dopoledne – to by snad stačilo.“ A strýček William? Jeho ideálem je mírný chlapec vybraného chování s intelektuálními zájmy. Těžce nese, že ho osud obdařil kmotřencem, jakým je Jirka, který není ani tichý, ani mírný, ani dvorný, ani intelektuálně zaměřený. Zato je bezprostředně člověčí a má radost ze života. Tak nakažlivou, že se jeho milým lumpárnám smějí už celé generace čtenářů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: audiokniha , Tympanum

William , 1965

Interpreti: David Novotný

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jirka postrach rodiny. Přihlašte se a napište ho.

Vendula897
03.09.2023 5 z 5

Jako školou povinná jsem tuhle knihu četla nesčíslněkrát. Moji kluci touto knihou začínali každoročně prázdniny u dědy a babičky...a já po letech knihu vytáhla z útrob staré inihovny a při letním víkendu u rodičů znovu propadala do záchvatů smíchu. Naprosto geniální odpočinkové čtení, doporučuji jakékoli věkové hranici, v této knize se rozhodně nudit nebudete.

ArwenAragorn
11.02.2023 5 z 5

90%

Skvělé povídky. Hodně jsem se nasmála a to už dávno nejsem dítě.
Doporučuji!

jaroiva
11.02.2023 5 z 5

Je to zábavné i v dávno dospělém věku.
Příjemná oddechová četba.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jirka postrach rodiny v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x