Jindra přehled

Jindra https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223426/bmid_jindra-T4K-223426.jpg 4 13 13

Z Vídně se na statek svého otce vrací Jindra se sestřenkou Amálkou. Doma obě dívky vítá nejen rodina, ale i Vojtěch Lípa, vlastenecký vychovatel Jindřiných mladších bratrů. Jindře je vlastenec Lípa i jeho zápal pro národní věc k smíchu, pozvolna však začíná přejímat jeho názory. Oba mladí lidé se do sebe zamilují, osud jim však nepřeje. Statek Jindřina otce vyhoří a dívka, aby zachránila rodinu před bídou, se provdá za bohatého hraběte Ostrovína. Není s ním šťastná, žal a trápení zaviní její předčasnou smrt. Podle posledního přání odvádí Jindřin otec jejího synáčka Lípovi, aby z něho vychoval řádného vlastence.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jindra. Přihlašte se a napište ho.

haki34
01.12.2016 4 z 5

taková opravdová romantika :)

Runkyna
20.02.2016 4 z 5

Má prateta, když sama emigrovala v 16 letech do USA za prací, tak si s sebou vzala jednu českou knihu... Dožila se úctyhodných 99 let (v tom věku plynně mluvila i psala nejen anglicky ale i česky bez přízvuku) a když jsem ji byla v roce 2001 navštívit, dala mi ji. Pěkná vlastenecká práce. V tomto vydání (1924) je opravdu archaická čeština, přesto je tento dívčí román inteligentní a čtivý.

Luccy78
12.06.2015 4 z 5

Přesto si myslím, že je to poklad české literatury..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jindra v seznamech

v Právě čtených1x