Jedenačtyřicátý přehled

Jedenačtyřicátý https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242721/bmid_jedenactyricaty-hEo-242721.JPG 3 4 4

Dvě novely ze čtveřice novel, zachycujících dramatické ovzduší revoluce a občanské války v Rusku, díla sovětského prozaika, dramatika a publicisty, přímého účastníka revolučních bojů. První, jedna z nejznámějších autorových prací, líčí tragický milostný příběh rudogvardějky a zajatého carského poručíka. Druhá zachycuje příběh bývalého profesora carské vojenské akademie, jenž zlákán revolučním děním, odmítá službu v armádě bílých a volí raději trest smrti. Obsahuje povídky Sedmý satelit Jedenačtyřicátý... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon

Сорок первый (Sorok pjervyj) , 1924

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jedenačtyřicátý. Přihlašte se a napište ho.

sika444
20.05.2020 5 z 5

Vlastně to byla vynikající kniha, zvláště ústřední povídka. Atmosféra Aralského jezera v zimním období - něco jedinečného.

Marbo
24.09.2015 3 z 5

Soubor povídek který nenadchne, pokud jste již někdy četli nějaké dílo z období občanské války tak ani nemá čím překvapit či zaujmout. To neplatí snad jen o povídce Sedmý satelit, do které jsem se s chutí začetl, škoda jen ne zcela vydařeného závěru. Přesto díky ní přidávám jednu hvězdičku

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jedenačtyřicátý v seznamech

v dalších seznamech1x

Boris Andrejevič Lavreňov (p)
ruská, 1891 - 1959
1967  65%Jedenačtyřicátý