Jan Řehoř Mendel: Otec genetiky přehled

Jan Řehoř Mendel: Otec genetiky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499040/bmid_jan-rehor-mendel-otec-genetiky-mS2-499040.jpg 4 2 2

Mimořádnou schopností J. Ř. Mendela bylo umění pečlivého pozorování, měl obrovskou trpělivost a velké nadšení pro poznávání nových věcí. Díky tomu objevil, jak se přenášejí biologické vlastnosti z rodičů na děti a jak se může stát, že například zdědíš nos po dědečkovi a ne po mamince. Takových úspěchů dosáhl Jan Řehoř Mendel a toto je jeho příběh.... celý text

Literatura naučná Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Grada

Gregor Mendel , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jan Řehoř Mendel: Otec genetiky. Přihlašte se a napište ho.

ladyfromskye
03.08.2022 4 z 5

Pro mě velmi milé překvapení. Knížky ze série Moji hrdinové jsou jako dělané pro všechny zvědavce ve věku od 9 let. Stručně, ale s důrazem na důležité informace, je převyprávěn život vybraného hrdiny a na konci pak najdete ještě pěkné shrnutí a také kontrolní otázky testující pozornost dětí a jejich čtenářskou gramotnost. To vše doplňují zdařilé ilustrace. Jedinou výtku tak mám k typografické stránce, které mohla být věnována větší pozornost. Ale ruku na srdce: které z dětí tohle bude řešit?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jan Řehoř Mendel: Otec genetiky v seznamech