Jak podpořit dítě s problémovým chováním ve škole: Z pohledu dítěte, rodiče a učitele přehled

Jak podpořit dítě s problémovým chováním ve škole: Z pohledu dítěte, rodiče a učitele https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356122/mid_jak-podporit-dite-s-problemovym-cho-4wp-356122.png 4 2 2

Devět příběhů dětí, rodičů a učitelů, které ukazují co nejširší spektrum „problémového chování“ (nejen) ve škole. Prostřednictvím těchto příběhů se autoři snaží naznačit, v jakých směrech mohou různé druhy „problémového chování“ ovlivňovat život dítěte, jeho rodiny a lidí, kteří se podílejí na jeho vzdělávání. Zároveň deklarují přesvědčení, že si každé dítě zaslouží naši podporu a žádná situace není tak špatná, abychom v ní nemohli najít alespoň špetku naděje na možné řešení. Každý příběh je vyprávěn ze tří různých perspektiv (dítěte samotného, rodiče a učitele). Za příběh jsou vždy řazeny otázky pro rodiče a vychovatele a tipy, které mohou pomoci nalézt řešení dané situace. Na závěr najdeme pohled odborníka a ukázky konkrétních aktivit ve škole i doma.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak podpořit dítě s problémovým chováním ve škole: Z pohledu dítěte, rodiče a učitele. Přihlašte se a napište ho.

lenka0383
18.08.2023 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, která čtenáře zve, aby se na tzv. problematické dítě podívali z jeho pohledu a zamysleli se nad tím, co asi dítě prožívá a jaké starosti má, že se uchyluje k problematickému chování. Přečteme si tu devět příběhů, každý z různých úhlů pohledu, k tomu jsou otázky k zamyšlení. Co mi trochu chybělo, tak přece jen trochu víc zabrousit do toho, jak k dítěti přistupovat, na co si dát pozor, co by mohlo pomoci atd., než jen opakovat to, že dítěti je potřeba poskytnout odbornou pomoc.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak podpořit dítě s problémovým chováním ve škole: Z pohledu dítěte, rodiče a učitele v seznamech

děti s výchovnými problémy

Autoři knihy