Já básník Naso přehled

Já básník Naso
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38493/ja-basnik-naso-38493.jpg 4 16 16

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Já básník Naso. Přihlašte se a napište ho.

1871
07.09.2018 3 z 5

Z běžného vyprávění volně přechází v dopisní formu, aby se znovu vrátil k vyprávění. Hodně čitelné, ale málo propracované.

gwineth
28.12.2016 3 z 5

Jalové, formálně neuspořádané, strojené, historicky nehodnověrné (Augustus jako podpantoflák a nerozhodný alkoholik? To jako vážně??). Vůbec mi nevadí knihy, kde se děj odbývá pomalu. Naopak. Mám ráda i knihy kde se střídají různé formy. Ale tady se ani tak nestřídaly jako spíš plácaly jedna za druhou, děj nebyl ani tak pomalý jako spíš rozpačitý. Procházka antikou... ono je to spíš takové klopýtání antickým blátem. Navzdory všemu dávám nakonec tři hvězdičky. Jednu za samotného Ovidia. Dostala jsem chuť si ho zase přečíst. A konečně, časem se kniha trochu spravila a začala být alespoň čtivá, nicméně prvních sto stránek za mnoho nestálo.

alef
04.06.2015 5 z 5

Jak bylo napsáno v komentáři níže (Atuin), ... procházky antikou miluju a tohle byla opravdu procházka příjemná :-).

Krásný příběh o šťastném dětství a méně šťastném dospívání, ... o nadání, úspěchu a pak ... na vrcholu slávy přichází Augustův trest ... za navádění k sexuálním orgiím :-)... jj verše ze sbírky Umění milovat byly oficiální příčinou Ovidiova vyhnanství - prý byly demoralizující a měly neblahý vliv na společnost...

... skutečné okolnosti a příčiny jsou však nejasné a dodnes jsou nerozluštitelným tajemstvím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Já básník Naso v seznamech