Izraelští vojáci vyprávějí přehled

Izraelští vojáci vyprávějí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270300/izraelsti-vojaci-vypraveji-9QU-270300.jpg 3 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Izraelští vojáci vyprávějí. Přihlašte se a napište ho.

pavel80
01.11.2015 3 z 5

36 krátkých vzpomínek na třetí izraelsko-palestinskou válku v roce 1982 očima zúčastněných izraelských vojáků, avšak publikováno libanonským protiizraelsky smýšlejícím spisovatelem, tj. silně propagandisticky laděno, ve stylu "Izrael má sice nesrovnatelně modernější a početnější armádu, ale stejně se musel sklonit před statečnými palestinskými bojovníky, kteří svůj handicap v počtu a technice vyrovnávali svoji vírou a nasazením", viz. názvy některých kapitol: Bojovali proti nám do posledního dechu a ani jediného jsme nemohli zajmout - Palestinské děti mi zničily tank - Co by s námi bylo, nemít letadla - Za neúspěch ve válce jsme se pomstili na civilistech - V této válce jsme začali hovořit o ztrátách - Nemám rád Palestince, ale teď si jich vážím - a tak podobně. Pokud to však člověk bere trochu s rezervou, je to jinak docela zajímavé dílo. Kniha obsahuje i fotografickou přílohu, obdobně propagandisticky laděnou. Účelová publikace diplomatické mise Organizace pro osvobození Palestiny v ČSSR.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Izraelští vojáci vyprávějí v seznamech

izraelská armáda arabsko-izraelské konflikty

Autorovy knížky