Iskra (Príbeh matky, ktorá vychovala génia) přehled

Iskra (Príbeh matky, ktorá vychovala génia) https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241607/bmid_iskra-pribeh-matky-ktora-vychovala--hKb-241607.jpg 4 42 42

Keď mal Jacob Barnett tri roky, špecialisti povedali, že sa nikdy nenaučí čítať a budú radi, ak si v šestnástich sám zaviaže šnúrky na topánkach. Dnes má Jake šestnásť, študuje teoretickú fyziku a považujú ho za budúceho nositeľa Nobelovej ceny. Neobyčajný príbeh preložený do 24 jazykov o tom, ako matkina láska, presvedčenie a výchova pomohli synovi, ktorému v dvoch rokoch diagnostikovali autizmus, vyrásť v celosvetovo uznávaného génia. Iskra je o sile lásky a odvahe čeliť obrovským prekážkam, aj o úžasných možnostiach, ktoré prídu, keď zistíme, ako rozvinúť skutočný potenciál svojho dieťaťa. Pretože každé dieťa si to zaslúži. Kristinin syn Jacob má IQ vyššie ako Einstein, fotografickú pamäť a sám sa za dva týždne naučil integrálny a diferenciálny počet. V deviatich rokoch začal pracovať na originálnej teórii v oblasti astrofyziky a v dvanástich sa stal plateným výskumným pracovníkom v oblasti kvantovej fyziky. Dnes má šestnásť, študuje teoretickú fyziku a považujú ho za budúceho nositeľa Nobelovej ceny. Avšak príbeh Kristininej cesty s Jakeom je o to výnimočnejší, že jeho nezvyčajný talent takmer pohltil autizmus.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Equilibria

The Spark (A Mother´s Story of Nurturing Genius) , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Iskra (Príbeh matky, ktorá vychovala génia). Přihlašte se a napište ho.

Jirinamac
23.01.2024 2 z 5

Určitě se jedná o velmi nadaného chlapce, ale tato knížka mě bavila tak do poloviny, pak už jsou popisované jen úspěchy, které měl na univerzitách. Koukala jsem i na nějaká videa na YouTube a měla jsem pocit, že všichni odborníci jsou vlastně hlupáci a ona zvládne během 10 minut určit, co dítě potřebuje. Tady v knížce je popisovaný život "génia" kterému se matka 100% věnovala, ale v té rodině vyrůstalo i další postižené dítě. Mám pocit, že tato knížka byla napsaná pro peníze, i když ona všechno provozuje bez finančních darů. Možná jednou napíše svůj životopis i Jake. ###
Nyní tuto rodinu řeší v kauze týrání adoptivního postiženého děvčátka z Ukrajiny. Ale to už je jiný příběh.

katerinaOFCq
22.01.2024 odpad!

Prosím, než budete tuto dámu obdivovat, tak si o ní zjistěte trošičku víc.
Je to opravdu šikovná manipulatorka.

Níže se dozvíte více.

simca9342
03.03.2023 5 z 5

Evidentně to nebyla poslední kniha s tímto tématem.
" Autismus si podmaní celou rodinu. Jíte s ním, dýcháte s ním a ukládáte se s ním ke spánku."
Autorka knihy a zároveň matka autisty Jacoba ví o čem mluví. Její syn uměl z vatových tyčinek sestavit to, co nikdo jiný, puzzle většinou pokrývaly celou podlahu. Kristine mu nikdy nečetla, abecedu ho jako malého neučila, naučil se vše sám. Ale při oslavě, kde byl hluk se věnoval potichu svým písmenkám a na zavolání nereagoval. Na testech neprošel , kvůli vysoké inteligenci si odborníci mysleli, že je Jake asperger, to ale později přehodnotili. Doma s ním rodiče absolvovali terapie, ale nic se nezměnilo. Zlom nastal ve jednou, ve třech letech mluvil Jake ve hvězdárně odborné o vesmíru. V té době Kristine jako trojnásobná matka už řadu let vedla školu a napadlo ji oslovit rodiče turistických děti. Čekala několik rodičů, nakonec dostala stovky žádostí, aby jejich se děti mohly vzdělávat. Čemukoliv, od pečení perníčků k tvorbě vlastní knihy. Fantazii se meze nekladou. Ani téhle knize ne.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Iskra (Príbeh matky, ktorá vychovala génia) v seznamech

v dalších seznamech5x