Invaze ve fotografii - Den D přehled

Invaze ve fotografii - Den D
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214469/mid_invaze-ve-fotografii-den-d-214469.jpg 3 2 2

V šesti částech této ojedinělé fotopublikace sestavené z mnoha archívních i soukromých pramenů si připomeneme významný historický milník II. světové války invazi do Normandie. Na šedesáti čtyřech stranách fotografií doprovázených vysvětlujícím textem se editor díla věnuje jednotlivým fázím přípravy.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Invaze ve fotografii - Den D. Přihlašte se a napište ho.

Mr.Fox
23.11.2018 3 z 5

Každá fotografická publikace tohoto významného dne světových dějin je svým způsobem vzácným odkazem na doby poměrně nedávné, na které by se nemělo zapomínat. Pro mě osobně je operace Overlord jednou z nejzajímavějších událostí II. světové války, která mě vždy fascinovala. Publikace je rozdělena do kapitol dle jednotlivých vyloďovacích sektorů spojeneckých vojsk. Pro lepší orientaci jsem postrádal úvodní mapku/fotografii rozdělení pláží. Taktéž jsem očekával nějaké fotografie přímo “z akce” - zde všechny zobrazují buď přípravy či následky vylodění. Přesto se jedná o hodnotnou publikaci, ač je svým rozsahem krátká a nepředkládá čtenářovi ani zdaleka takový informační obsah, jaký by mohla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Invaze ve fotografii - Den D v seznamech

v dalších seznamech1x