Indiáni na válečné stezce přehled

Indiáni na válečné stezce https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216105/mid_indiani-na-valecne-stezce-216105.jpg 4 32 32

Jedinečná komplexní publikace o indiánech Severní a Latinské Ameriky od předního cestovatele a etnografa. Kniha je dalším strhujícím čtením legendy české cestopisné literatury Miloslava Stingla. Na základě dlouholetého usilovného bádání v muzeích a archivech i četných etnologických návštěv všech částí Ameriky přináší autor fascinující, informacemi nabité příběhy skutečných hrdinů indiánských válek, povstání a vzpour, kteří všude v širé Americe vstupovali na válečnou stezku, aby bránili svůj lid, svou zem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Indiáni na válečné stezce. Přihlašte se a napište ho.

sarka0853
06.04.2023 4 z 5

Čtivý a nezaujatý popis historie původních obyvatel Ameriky. Člověk si tady dost uvědomí, jak byly původní kmeny nejednotné, plné zrádců a jak tito obyvatelé bojovali nejen s kolonizátory, ale i mezi sebou, což jim tedy proti nepřátelům moc nepomohlo. Každopádně stojí za přečtení, byť nejde o popis způsobu života původních kmenů, jejich zvyky, lov, rituály jsou tu nakousnuty jen okrajově.

Wladimirski
10.11.2021 5 z 5

Velice zajímavý přehled o boji indiánů za obranu svých území proti kolonizátorům, faktografické, zároveň poutavé až dobrodružné. Poklona autorovi za shromáždění takového množství informací! Velmi se mi líbilo závěrečné shrnutí a "kategorizace" jednotlivých kmenů, jejich území i způsobů života / obživy / používaných zbraní. Moje první kniha od autora, určitě ne však poslední :-)

Horal123
20.01.2020 5 z 5

Krásně zpracovaná historická fakta indiánskách bojů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Indiáni na válečné stezce v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x