Hrana zrkadla přehled

Hrana zrkadla https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91175/hrana-zrkadla-91175.jpg 4 3 3

Dvojčatá na ich druhé narodeniny unesú za bieleho dňa z rodičovského domu v Chicagu. Deti sa stratia bez stopy, a čo je zvláštne, od rodiny nikto nepožaduje výkupné. Ide o únos alebo o dvojnásobnú vraždu? Prípad už rok neúspešne vyšetruje polícia, keď sa ho ako lukratívnej témy ujme uznávaný novinár Jase Deering. Jedným z prvých krokov je stretnutie s opatrovateľkou dvojčiat, ktorej po osudnom dni ostali jazvy na stehne. Maskovaný páchateľ jej tam vyrezal čudné slovo. Už samo slovo naznačuje, že ide o čosi temnejšie ako o spletitý kriminálny prípad. Stopy vedú k Aubreyovi Hartovi Morickovi, legendárnemu vodcovi zvláštneho kultu praktizujúcemu čiernu mágiu. Novinárovo podozrenie sa postupne sústreďuje na Morickovho syna Grahama. Deeringovo hľadanie pravdy trvá vyše desať rokov. Ocitne sa za hranicou reality a jeho rozhodnutie zistiť, ako sa to všetko odohralo, má fatálne následky preňho aj pre ľudí v jeho najbližšom okolí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Mirror´s Edge , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrana zrkadla. Přihlašte se a napište ho.

Mako123123
16.11.2013 3 z 5

Našťastie som mal túto knihu len požičanú. Včas som bol na nízku kvalitu tejto knihy upozornený. Napriek tomu som ju prečítal. Je to i vdaka tomu že sa mi kniha veľmi ľahko a rýchlo čítala. Príčinu nehladajte v úžasnej kvalite a atraktivite ale v jednoduchom ba až primitívnom štýle písania. (krátke, vecné vety) Zhrnul by som to asi takto- prvé 3/5 (tri pätiny obsahu) boli celkom dobré- zaujímavý dej. 4. sa už začala výrazne kaziť čo do zmysluplnosti ale i klišé. No a záverečná piata pätina- to bolo akože záver- neskutočne rozťahaný, plno vecí okolo toho čo sa mi zdali úplne zbytočné a dovolím si povedať že asi posledné 3 konflikty by dokázal dopredu odhadnúť i naprostý retard.
čiže zo začiatku OK, fajn ale potom už len horšie a horšie až to zašlo do sprostostí.
So zaťatými zubami, privretými očami a odretými ušami dávam 3/5 a aj to len koli tomu že mi je detektívno-kriminálny žáner s trochou fantastiky blízky. Určite však neodporúčam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hrana zrkadla v seznamech

Autorovy knížky