Hra špionů přehled

Hra špionů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20733/hra-spionu-20733.jpg 4 7 7

V roce 1939 přesvědčí britský agent z MI6, William Hobbs, dvacetiletou Evu Bernhardtovou, aby v Německu pracovala jako vyzvědačka pro Brity. Prakticky tuto naivní Němku svede a pak ji opustí a vydá ji napospas manipulaci MI6. Eva z principu pohrdá nacisty, i pro Brity pracuje s neochotou, přesto však velmi výkonně, a proto se pro ně stává cennou zbraní. V roce 1940 MI6 usoudí, že je dokonalou osobou vhodnou k nasazení do Berlína, kde má za úkol zjistit, kdy má začít Hitlerova invaze do Francie. Bohužel je odhalena německou tajnou službou a stává se dvojitým agentem. Druhý román Johna Altmana byl čtenáři i kritiky označen za ještě lepší než jeho skvělá prvotina.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Talpress

Game of spies

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hra špionů. Přihlašte se a napište ho.

čef
06.05.2016 5 z 5

Na této knize jsem ocenil, že z Němců nedělá pitomce. Jejich systémy včetně špionáže byly propracované, falešné stopy a válečné lsti uměli vyrábět v jisté chvíli lépe než defétistická Anglie Nevilla Chamberlaina. Děj je sice krátký, ale dostatečně napínavý pro dobrou zábavu na jeden večer.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hra špionů v seznamech

v dalších seznamech3x