Hra osudu přehled

Hra osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501641/bmid_hra-osudu-q2m-501641.png 3 1 1

Román z Jižních moří přináší dobrodružství Davida Forsytha, burzovního makléře, který ze dne na den příjde kvůli krachu na burze o veškerý majetek. Aby mohl splatit pohledávky vůči věřitelům a získal dědictví po zesnulém otci, musí splnit podmínku závěti a nalézt svého zmizelého bratra dvojče Ralpha, který se ztratil čtvrtý den po svém narození během bouře na moři. V roce 1937 vyšla kniha pod názvem Řiďte loď k Pacifiku!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hra osudu. Přihlašte se a napište ho.

braunerova
11.09.2022 3 z 5

Jedno dobrodružství střídá druhé, ale příběh je strašně naivní, kam se to hrabe na verneovky nebo Sienkiewicze. Četbu zachraňují suchý humor autora a také archaická čeština. Kde už dneska uslyšíte slova jako vytahovadlo nebo chewing-gum.

"Ne snad, že by David Léland nenáviděl přírodu. Mohl baviti se jakýmkoli živočichem, ale musil se nalézati ve vzdálenosti jednoho sta yardů od něho. Blíže strpěl ho jen ve formě kotlety, beefsteaku nebo roštěné."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hra osudu v seznamech