Host: hra o třech dějstvích přehled

Host: hra o třech dějstvích https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168928/host-hra-o-trech-dejstvich-168928.jpg 3 4 4

Dramatický konflikt fašistických tendencí žijících v NSR se socialistickou skutečností našeho státu, perzonifikovaný postavou sudetského Němce, který se na obchodní návštěvě u nás střetne s bývalým vězněm koncentračního tábora. Dalším motivem hry je bloudění mladých lidí, kteří nezažili fašismus a tápavě hledají smysl vlastního života. Aškenazyho drama o hostu, z něhož se vyklube "obyčejný fašista", a s nímž si ostatní postavy vyřídí svůj účet po svém. V doslovu se Zdeněk Hedbávný zamýšlí nad životem a dílem Ludvíka Aškenazyho. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Host: hra o třech dějstvích. Přihlašte se a napište ho.

Faila
26.10.2017 4 z 5

Autor se zaměřuje na zvláštní detaily; rozhovory nejsou úplné, jejich protagonisté skáčou od jedné myšlenky k druhé, což působí lehce zmatečně, ale především velmi autenticky. Přesto zde nic není obvyklé, ani to, co si postavy říkají, ani to, jak se chovají. Celé to působí snově, nikoliv však vesele, ale velice ponuře, což ještě více umožňuje neustálý déšť a tma za oknem.

Terry11
19.05.2016 4 z 5

Miluji autorovy povídky, takže jsem se dostala i k této jeho hře. Velmi zajimave téma, kdy se člověk po letech setkává se svým trýznitelem z koncentračního tábora. Nyní je vedoucím hostince a právě chování arogantniho německého hosta v něm vyvolá vzpomínky na tehdejší utrpení. Jen mi tam nějak organicky nezapadala role naivní studentky Jany.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Host: hra o třech dějstvích v seznamech

Ludvík Aškenazy
česká, 1921 - 1986