Synové přehled

Synové https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267013/bmid_synove-EFH-267013.jpg 4 20 20

Román líčící osudy Wamgových synů, kteří nesdílejí otcovu lásku k půdě, na které vybudoval svou rodinu.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Synové. Přihlašte se a napište ho.

Janadvorackova
25.07.2022 4 z 5

Wang nejstarší byl děda už na začátku prvního dílu.
Měl syna a ten měl tři syny, jo :).
Spolu žili v hliněném domě, o kterém to celé je.

A druhý díl série popisuje životní úděly těchto tří Wangů.
Z nejstaršího je zpustlík, prostřední má obchodního ducha - ten se toho nebojí. A nejmladší se stane vojákem.
A všechny tři linky, příčemž ale nejvíc se asi řeší osud nejmladšího, mají svoje kouzlo.

Wang měl i dcerky, ale o těch se moc nemluví.
Jen jedna z vedlejších linií příběhu líčí osud bláznivé sestry tří bratrů a její opatrovatelky.

Kniha nezapomíná i na nové móresy čínských žen - na dobu, kdy si dámy uvědomily, že si můžou vybírat manžely, že nebudou dcerám ovazovat nohy a navíc je ještě pošlou do školy. A střet generačních zkušeností a nepochopení, zpátečnictví a odcizení posouvá děj krásně kupředu - někdy bohužel k hořkým koncům.

Tylinka
26.07.2018 3 z 5

Hezky napsané, i když ostatní knihy Pearl S. Buckové se mi líbily víc.

farinka
30.01.2013 3 z 5

Četla jsem samozřejmě nejprve Dobrou zemi,která mě docela uchvátila.Synové my už nepřišli tak čtiví,ale jsem ráda,že jsem se tou knihou nakonec prokousala...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Synové v seznamech

v Právě čtených1x