Hlava profesora Dowella přehled

Hlava profesora Dowella https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276436/bmid_hlava-profesora-dowela-0Nu-276436.JPG 4 62 62

Prvým vedecko-fantastickým dielom bola Hlava profesora Dowella, ktorá vyšla v roku 1925, vtedy ešte ako poviedka. Neskôr ju autor prepracoval na román. Príbeh sa začína odvíjať v laboratóriu talentovaného, no nadmieru ctižiadostivého chirurga profesora Kerna, ktorý sa nezastaví ani pred zločinom, aby získal slávu a ohúril svet svojimi fantastickými vedeckými úspechmi, využívajúc pri tom ako myšlienkový generátor mozog svojho učiteľa...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Smena

Голова профессора Доуеля , 1925

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hlava profesora Dowella. Přihlašte se a napište ho.

rafan65
15.10.2023 4 z 5

Tak tohle je opravdu hodně děsivé čtení. Asi je lepší si ani nepředstavovat co může takový objev způsobit. Autor měl tedy hodně zvrácený nápad při psaní této knihy, na druhou stranu perfektně vystihuje povahu lidí kteří jsou ochotni za slávou a úspěch odhodit veškeré morální zábrany. Jsem docela zvědavý co autor ještě napsal, nic jiného jsem od něj nečetl.

janina66
12.10.2023 4 z 5

Až strašidelná a děsivá fikce. Ale co my víme, jak to v medicíně bude vypadat třeba už za 50 let?
Tuto knihu jsem vyslechla jako audio rozhlasovou hru ČRo se skvělým Ivanem Trojanem, představitelem záporáka doktora.
Trošku mi to připomíná film Pane vy jste vdova.

Vesmich
28.08.2022 5 z 5

To je krvák! Už jsem to četla v dětství, a tak jsem si to v létě dala ještě jednou. Tu hlavu jsem si pamatovala jako morbidní záležitost a pořád to tak je :) Hlavy na míse, to je moje!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hlava profesora Dowella v seznamech

v Právě čtených2x