Hitlerovi generálové včera a dnes přehled

Hitlerovi generálové včera a dnes https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78608/bmid_hitlerovi-generalove-vcera-a-dnes-uag-78608.jpg 4 2 2

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura naučná Historie
Vydáno: , NPL - Nakladatelství politické literatury

Germanskije generaly - s Gitlerem i bez nego , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hitlerovi generálové včera a dnes. Přihlašte se a napište ho.

vvikingg
27.11.2023 5 z 5

Většina německých generálů se po válce oháněla slovy, mi nic nevěděli, nám dávali jen rozkazy a často toto uváděli ve svých pamětech. Samozřejmě lež, první komu Hitler sdělil své dobyvačné plány byli ve 30. letech generálové tehdejšího reichswehru. Projev Hitlera z 3. února 1933, jediný politický cíl je dobít politickou moc na to je třeba zaměřit celé řízení státu, nebudu trpět žádný pacifismus, kdo se nepodřídí bude zničen, vyhladím marxismus ohněm a mečem.Vštípit mládeži a všemu lidu, že jedině boj nás zachrání, upevnit vojenský výcvik všemi prostředky, trest smrti za zradu, odstranit rakovinový nádor demokracie, potlačit komunisty a levicové živly atd. 20. února 1933 informoval Hitler německé průmyslníky, odmítnout pacifismus, obnovit a rozšířit německou armádu, zrušit parlamentní režim na dalších 100 let, posluchači tento program schválili, kurs na válku byl přijat. Z Anglie měl v roce 1937 Hitler pořád respekt, v roce 1937 řekl vedení německé politiky musí bude všemi prostředky usilovat o neutralitu Anglie, víme jak to dopadlo, 15.9. 1939 vyhlásila Anglie válku Německu po napadení Polska. Před napadením SSSR byl vypracován plán Ost, který je zde popsán detailně, koláč ještě nebyl upečený, ale už byl nakrájený, část SSSR měla být rozdělena na 4 komisariáty, komisariát Moskva, Ostland, Ukrajina, Kavkaz. Ruština jako státní jazyk zakázaná, povoleno jen čtyřtřídní vzdělání, železná zásada pro všechny časy, nikomu kromě Němců nesmí být povoleno nosit zbraň, tím se vyřeší i partyzánská válka proti nám, umožňuje nám vyhladit všechny, kdo jdou proti nám. Dopadlo to ale zcela jinak. Velmi zajímavá je informace o plánech Churchilla využít německé zajatce jako armádu, kdy ruská ofenziva pokračovala dál na západ. Zajímavých informací je v knize opravdu mnoho a i někteří naši historikové čerpaly z Bezymenského pramenů. Poslední kapitola knihy od wehrmachtu k bundeswehru se zabývá vznikem Německé spolková republiky její nové armády kde v čele stanuli i bývalý generálové wehrmachtu třeba Adolf Heusinger. V roce 1954 vstoupil bundeswehr do NATO. Zatím nejlepší kniha co jsem od Bezymenského četl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hitlerovi generálové včera a dnes v seznamech