Historie místní dráhy: Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče 1896-2016 přehled

Historie místní dráhy: Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče 1896-2016
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301093/mid_historie-mistni-drahy-svitavy-polic-YZI-301093.jpg 5 3 3

Kniha je zaměřena na regionální historii vzniku a provozu železniční dopravy na Českomoravské vrchovině, resp. v regionech Svitavska, Poličska a Skutečska. Její jednotlivé kapitoly detailně popisují vznik železnice, plány na její vybudování, stavbu technického zázemí (kolejového svršku, nádraží, vleček apod.), včetně údajů, jež vysvětlují ekonomickou náročnost a míru rizika, které byly na přelomu století s podobnými záměry spojené. Dále se kniha věnuje popisu drážních vozidel, která se za dobu jejího trvání, tj. za posledních 120 let, po železniční trati mezi Svitavami, Poličkou a Skutčí proháněla. Vedle toho má však tato publikace i obecněji laděnou rovinu, která vysvětluje význam železniční trati pro místní region. Vydáváme ve spolupráci s Městskou knihovnou Polička.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Historie místní dráhy: Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče 1896-2016. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Historie místní dráhy: Svitavy - Polička - Žďárec u Skutče 1896-2016 v seznamech

Autoři knihy

Josef Vendolský