Historický místopis obce Nové Vsi nad Popelkou přehled

Historický místopis obce Nové Vsi nad Popelkou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373922/mid_historicky-mistopis-obce-nove-vsi-n-HiL-373922.jpg 5 1 1

Tato pozoruhodná kniha seznamuje čtenáře s historií Nové Vsi nad Popelkou zcela nevšedním způsobem: prostřednictvím historie jednotlivých domů a jejich obyvatel. Autor postupuje systematicky městem, uvádí název ulice, u domu číslo, nové, staré, aby bylo možné dům bezpečně identifikovat. Uvádí držitele jednotlivých nemovi­tostí, jejich povolání a osudy. Na těch podrobně poznáváme, jak se doba, v níž žili, podepsala na jejich životě. A to je právě na knize cenné - konkretní dopad událostí na život lidí, popis jejich životních radostí a trampot, vztahy mezi obyvateli a těmi, kteří byli mocní. Dovídáme se, kdy výše uvedené obce zažily požáry, za kolik peněz byly domy kupovány a prodávány, o městském zřízení a radnici, o pivovaru, zámku a další zajímavosti. Orientaci v knize usnadňuje jmenný rejstřík držitelů usedlostí na str.161 - 164. Takže někteří si zde třeba najdou své předky, jiní své předchůdce v domech a celkově, když se začtou do histo­rie domů, jistě skončí četbou až u posledního. Jde totiž o četbu o domech i lidech, jak byla napsána životem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Historický místopis obce Nové Vsi nad Popelkou. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Historický místopis obce Nové Vsi nad Popelkou v seznamech

místopisy

Josef Jan Fučík
česká, 1859 - 1930
2017  100%Historický místopis obce Nové Vsi nad Popelkou
2017  0%Historický místopis částí bývalého panství Miličevského a Radim - Peckovského v Okresu Lomnickém