Heideggerovo pojetí vědy přehled

Heideggerovo pojetí vědy
https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65020/heideggerovo-pojeti-vedy-65020.jpg 4 1 1

Problematika vědy měla ve filosofii Martina Heideggera celoživotně zásadní důležitost. Tímto tématem se zabývá publikace Jany Kružíkové Heideggerovo pojetí vědy. Publikace přináší přehledové představení proměn Heideggerovy tematizace vědy. Pro toto představení vybírá autorka tři klíčové etapy v Heideggerově pojímání vědy: 1. logický pojem vědy z nejranějšího období Heideggerova myšlení; 2. existenciální pojem vědy z období tzv. fundamentální ontologie; 3. pojetí vědy v souvislosti s technikou v kontextu dějin metafysiky u pozdního Heideggera. Publikace vcelku může napomoci k základnímu zorientování v Heideggerově dlouhodobém problematizování vědy a zároveň může být i vhodným vstupem pro neheideggerovské teoretiky vědy do Heideggerova pojetí vědy. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Heideggerovo pojetí vědy. Přihlašte se a napište ho.

PMR
05.05.2017 4 z 5

Hodně srozumitelná kniha - myslím, že 'pokročilejším heideggerianům' bude připadat dokonce až ne-úplně věrná.
Heidegger byl prostě 'poděs', který svůj talent pro ukazování významných aspektů poznání zasvětil především tomu, aby svou filosofii přivedl až na pokraj mýtu a většinu svých interpretů až na pokraj příčetnosti :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Heideggerovo pojetí vědy v seznamech

2014  100%Heidegger v dialogu
2010  80%Heideggerovo pojetí vědy