Galateo aneb o mravích přehled

Galateo aneb o mravích
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147450/galateo-aneb-o-mravi-147450.jpg 5 3 3

Vzdělaný renesanční muž a vysoký církevní hodnostář napsal své půvabné dílko svěžím jazykem. Bystře promlouvá o vhodných a nevhodných způsobech chování, pohotově své rozklady proplétá literárními příklady a působivě ironizuje řčnepříhodné vystupování. Knížka, vydaná nyní v kolibří edici, je zajímavým dobovým čtením i v mnohém dodnes žádoucím vodítkem pro lidské jednání.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Odeon

Galateo ovvero de' costumi

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Galateo aneb o mravích. Přihlašte se a napište ho.

niki-chan
10.09.2019 5 z 5

Tato kniha má velkou váhu i dnes a měla by se mezi lidmi mnohem více číst.

Muflonius
27.11.2013 5 z 5

Chceš-li vědět jak se chovat k ostatním, tak aby si tě vážili a měli tě rádi, tak musíš mít přečtenu tuto malou knihu. Toto dílko ti velmi pomůže, teda pokud jsi z renesanční Itálie.
Popravdě by si tento svazeček měli přečíst všichni. I když napsána před staletími, stale je tam spousta pravd a postřehů, které jsou pravdivé stejně tak tehdy i dnes. Je to důkaz toho, že lidé se za tu "chvilku" vůbec nezměnili a stále trpí stejnými neřestmi. Při pročítání se mi před očima zobrazovali lidé, které znám a trpí zmiňovanými neřestmi. Několikrát i já sám.
Knížečka je míněna jako dobré rady synovi. Taková renesanční obdoba Carnegieho Jak získávat přátele a působit na lidi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Galateo aneb o mravích v seznamech

Autorovy knížky

Gionvanni Della Casa