Francouzský cop přehled

Francouzský cop https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517426/bmid_francouzsky-cop-ffI-517426.jpeg 3 24 24

Příběh rodiny Garretových, Mercy, Robina a jejich tří dětí – Alice, Lily a nejmladšího Davida – začíná na první společné dovolené v létě roku 1959 a pokračuje sledováním jejich životů v průběhu desetiletí až do současnosti. Děti se osamostatňují, odcházejí z domova a poté se Mercy začíná naplno věnovat svému koníčku, malování, a odchází od Robina. Své lásky a zklamání prožívají i jejich děti se svými partnery. Rodina se rozrůstá, občas se všichni scházejí, ale jejich životy se přesto vzdalují. Nejvíce je na rodinu fixovaný stárnoucí David, kterému se stýská po častějších kontaktech a stmelené rodině a melancholicky přirovnává spletité osudy jejích členů k francouzskému copu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

French Braid , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Francouzský cop. Přihlašte se a napište ho.

Boruvka22
04.02.2024 3 z 5

Tohle byla velmi zvláštní rodinka. Matku Mercy jsem nějak nemohla vystát, jinak ostatní postavy byly v pohodě.
Je to průměrná kniha, nenadchne ale taky neurazí. Takové oddechové čtení.

Annannas
27.12.2023 2 z 5

Příběh docela běžné rodiny bez výraznějších zvratů. Asi si za chvíli ani nevzpomenu, že jsem knihu četla.

Téra
15.09.2023 3 z 5

Příběh jedné rodiny v průběhu desetiletí. Při každé kapitole jsem si připadala, jak kdybych přijela na návštěvu, abych zjistila co je nového a zase odjela, poté co jsem zjistila, že se vlastni nic zajímavého od poslední návštěvy neudálo. Moc mě to nebavilo. Jelikož se každá kapitola primárně věnovala jinému členu rodiny, tak jsem ani neměla žádného oblíbence, kvůli kterému bych chtěla číst dál a dál.

Válka dvou královen, Tvoje vina a další knižní novinky (19. týden)

07.05.2023

Kniha Francouzský cop v seznamech