Franciska přehled

Franciska
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330012/bmid_franziska-Z0l-330012.jpg 4 9 9

Román líčí osudy mladé ženy, která po rozvodu se těžce probojovává k samostatnému životu. Děj se odehrává v NDR, téměř po skončení války. Hlavní hrdinkou je mladá architektka, její dospívání, neuvážený sňatek. Po skončení studií spolupracuje na obnově Gewandhausu se svým učitelem, pak odjíždí do nově budovaného města, aby se zúčastnila jeho výstavby. Zde také těžce probojovává své názory na koncepci nových měst. Její životy a názory ovlivní řada mužů, ale hrdinka zůstává svá, přes všechny prohry a problémy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Melantrich

Franziska Linkerhard , 1974

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Franciska. Přihlašte se a napište ho.

Marekh
23.08.2020 3 z 5

Vzpomínám si, že si knihu v minulosti koupila mamka. V dospělosti jsem si tuto knihu také přečetl.

Jedná se o poslední knihu, kterou autorka napsala. Román autorka nedopsala, protože zemřela. Život Francisky je plný zvratů, proher a bolestného hledání nových jistot, život plný politických i pracovních problémů, život nepřikrášlovaný falešným optimismem, ani neočerňovaný bezvýchodným nihilismem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Franciska v seznamech

Autorovy knížky