Filozofia psychológie přehled

nehodnoceno
Filozofia psychológie https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49669/filozofia-psychologie-49669.jpg 0 0 0

Filozofia psychológie je originálnou a prístupnou analýzou vzťahu medzi "ľudovou" psychológiou - metódou, ktorú používame v každodennom živote, keď sa pokúšame rozumieť iným ľuďom i sebe - a kognitívnou psychológiou, ktorá sa pokúša vysvetliť, prečo táto metóda funguje a ako funguje. Kniha je nielen prehľadom zásadných diskusií o psychológii a filozofii ľudskej mysle, ale ponúka aj nové pohľady, ktoré menia naše predstavy o sebe a o našom mieste v spoločnosti. Poskytuje prehľadný a zrozumiteľný súhrn základných poznatkov z tejto zaujímavej a rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti, kde sa prelínajú filozofia, psychológia, kognitívna veda, informatika a neuroveda. George Botterill prednáša filozofiu na Univerzite v Sheffielde vo Veľkej Británii. Publikoval množstvo článkov z oblasti filozofie mysle, filozofie vedy a filozofie psychológie. Peter Carruthers je profesorom filozofie na Univerzite v Marylande a jedným z kľúčových autorov vo filozofii mysle. Z jeho mnohých kníh o filozofii mysle a filozofii psychológie sú najvýznamnejšími The Architecture of the Mind (Oxford University Press, 2006), Consciousnes (Oxford University Press, 2005), The Nature of the Mind (Routledge, 2004), Phenomenal Consciousness, (Cambridge University Press), Language, Thought and Consciousness, (Cambridge University Press, 1996). ... celý text

Vydáno: , Európa

Philosophy of psychology

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Filozofia psychológie. Přihlašte se a napište ho.

zipporah
20.04.2012

Knihu som nedočítala, toto je najťažšia kniha, akú som kedy čítala, kopec cudzích výrazov, zložito komponované vety, čistá pohroma pre mňa osobne, možno sa k nej vrátim o desať rokov, ale úžasne som sa natrápila len pri tridsiatich stranách a vzdala som to. Vďaka tomu som si istá, že v porovnaní s týmto Kantove práce sú omnoho zrozumiteľnejšie resp. človek si vezme niečo aj z tých jeho ťažšie čitateľných slov, s výnimkou zbierky jeho citátov o kráse, láske, morálke, žene atď... Jeho filozofia "pôsobí ako liek "(Kant), ešte sa drží svojich slov, zato v tejto knihe nachádzam iba liek pre bolesti mozgu/bolestivé myslenie:D;)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Filozofia psychológie v seznamech

Autoři knihy