Farma Lehkých srdcí přehled

Farma Lehkých srdcí
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229573/bmid_farma-lehkych-srdci-229573.jpg 3 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Farma Lehkých srdcí. Přihlašte se a napište ho.

Turlogh
24.09.2018 3 z 5

Tak u této knihy to nebude věru lehký komentář. Příběh je docela zajímavý, knížečka čtivá, třebaže malá formátem a útlá. Nejspíše bych to nazval skautským sociálním románkem. Na dvacet skautů, dnes bychom spíše řekli roverů mezi 15 až 20 rokem si vybudovalo vlastní pílí klubovnu poblíže řeky, kterou obklopili koupalištěm, hřištěm a jakousi, snad zemědělskou, farmou. Roveři, které vedou Lesan a Tarzán se ujmou několika chudých hochů ze Slovenska, kteří postupně přišli do Prahy za učením a prací a které vykořisťuje jakýsi starší muž jménem Tomáš. Konkrétně hochy coby dráteníčky posílá spíše za žebrotou a krádežemi. Nepřinesou-li mu každý den aspoň 20 Kč každý, dostanou od Tomáše bití a jsou bez jídla. Lesan a Tarzán s ostatními rovery za přispění úřadů (policie), chlapce od darebáka odvedou a ubytují je na své skautské farmě, zde se o ně starají, vzdělávají je a snaží se je dostat do opravdového učení. Tomáš se mstí a zapálí junákům klubovnu. Je poté dopaden a uvězněn. Skauti se však nevzdávají a nakonec se jim daří vše, co si předsevzali. Pro mě byla knížka vcelku zajímavou, byť se domnívám, že autor o skautingu moc nevěděl, kniha působí poněkud utopisticky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Farma Lehkých srdcí v seznamech

1926  80%Družina Lehkých srdcí