Extrémizmus a radikalizácia v sociálnych kontextoch přehled

Extrémizmus a radikalizácia v sociálnych kontextoch https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535307/bmid_extremizmus-a-radikalizacia-v-socia-6606ede562943.jpg 3 1 1

Predložená monografia má za cieľ prezentovať základné sociálne kontexty problematiky extrémizmu a radikalizácie v podobe ich filozofických a teoretických východísk, ovplyvňujúcich faktorov, základných smerov. V rámci autorskej práce sa autori orientujú na cieľovú skupinu adolescentov, ktorú z hľadiska rozvoja procesu radikalizácie považujú za jednu z najviac ohrozených skupín v spoločnosti. V závere monografie je taktiež ponúkaná i trestnoprávna rovina týchto javov, ktorá je z hľadiska komplexnej analýzy neopomenuteľná.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Extrémizmus a radikalizácia v sociálnych kontextoch. Přihlašte se a napište ho.

whack
17.05.2024 3 z 5

Podľa tejto publikácie jadro ľavicového extrémizmu tvoria, o.i., punkáči, grafiťáci a satanisti. Ja naozaj neviem, kde na tieto škatuľky tí ľudia chodia. Na druhej strane, v kratučkej kapitole o ekologickom extrémizme sa píše, že na Slovensku neexistuje žiadna ekoextrémistická skupina. Čiže ani taký Animal Liberation Front nie je extrém. OK, s tým súhlasím, že záchrana života nie je extrém, ale potom už detto neviem, kto vymýšľa tie škatuľky, lebo v podobnej publikácii vydanej rovnakou fakultou som sa dočítal, že ekoextrémistické sú skoro všetky ochranárske organizácie, vrátane Slobody zvierat (lol). Bol som sklamaný stručnosťou tejto kapitoly, pretože tá téma ma zaujíma najviac. Čo bolo pre mňa šokujúce, bolo naznačenie, že aj hlbinná ekológia patrí do ekoextrémizmu. Asi všetko, čo vybočuje z konvencii, je extrémizmus, podľa niektorých. Každopádne, na týchto príkladoch, ktoré som teraz uviedol, je jasne vidieť, že definícia extrémizmu je veľmi neurčitá a zovšeobecňovaná, a každý si ju môže vyložiť inak – a samotní autori toto priznávajú už na začiatku knihy. V knihe dostávajú najviac priestoru filozofovania o pravicovom a náboženskom extrémizme.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Extrémizmus a radikalizácia v sociálnych kontextoch v seznamech