Expedícia Ra přehled

Expedícia Ra
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142994/expedicia-ra-142994.jpg 5 49 49

Norský cestovatel, který se proslavil plavbou na balzovém voru Kon-Tiki, vypráví o cestě z afrického Sáfí na Barbados. Tuto plavbu podnikl se šestičlennou mezinárodní posádkou na papyrové lodi, postavené podle staroegyptských reliéfů a nazvané podle boha slunce Ra. První pokus v r. 1969 byl neúspěšný, svého cíle dosáhla posádka až při další plavbě na člunu Ra II. Autor líčí nejen dobrodružnou cestu obou lodí přes Atlantik, ale i jejich stavbu a přípravyk vyplutí.... celý text

Dobrodružné Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Obzor (SK)

Ra Ekspedisjonen , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Expedícia Ra. Přihlašte se a napište ho.

Janadvorackova
02.12.2019 4 z 5

Na jednu stranu upozorňuje na to, jaký je v oceánu bordel a pak tam hodí hasící přístroj a jiné nepotřebné věci.

Ale krom téhle perličky to byla výborná jízda.
Sedm chlapů, opice a kachna :).
V bouři. Kus lodi se potápí. Kus jako by se potopit nemohl. Plavidlo se všemožně naklání. Létající ryby plavou v improvizovaných jezírkách na palubě, proč ne. A do lan se zaplétá množství žahadlovitých potvor.
Tyjo a muslim, co na začátku držkuje, že k předmodlitebnímu omytí potřebuje pitnou vodu, protože slaná je "nečistá," za tohle bych mu nedala pár dní napít, on by pochopil, najednou požahaná místa maže močí, protože to pomáhá.
Masakr největší -:))).

Neuvěřitelné, jak funguje čas - všecko se v něm ztratí. Jako technologie výroby lodi, která údajně nepoplave :).

elcapitano
20.04.2019 5 z 5

Kniha má vícero rovin než jen popis úžasného námořního dobrodružství. Je to kniha z velké části i o starověkých civilizacích, etnologii, cestopis popisující i cesty po souši (Peru, Čad, Maroko..)
Dnes už se jedná i o zprávu o světě před 50 lety.
Kniha je také určitým manifestem humanity v době mocenského rozdělení světa a překvapivě v sobě nese i ekologické varováni.
... a kromě toho, když si sám sebe představím na té otepi slámy vprostřed bouřícího Atlantiku po pás ve vodě, jak se morduju tejden s nějakým prasklým trámem... prostě frajeřina! Klobouk dolů.

mgeisselreiter
03.11.2018 5 z 5

Kombinace velkého dobrodružství, objevů, vědy a dobré literatury - to je tato výborná kniha. Heyerdahl si nehraje na žádného mistra, naopak velmi lidsky a čtivě přináší až neuvěřitelné dobrodružství čtenářům. Kniha obsahuje dost fotografií z cesty, škoda jen, že jich není víc z druhé výpravy.
Co mě dost překvapilo, že už v roce 1969 se autor často zmiňuje o znečištění oceánu, především ropou, ale i plasty a varuje lidstvo. Je vidět, že jsme se vůbec nepoučili!
90% a 5*, 3.11.2018

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Expedícia Ra v seznamech

v dalších seznamech2x