Diamantový trůn přehled

Diamantový trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81486/diamantovy-trun-81486.jpg 4 258 258

Elenium série

Ti, kdo ještě neznají trilogii Elénium, podle mnohých vůbec nejlepší dílo Davida Eddingse, se mohou těšit na mistrovskou fantasy napsanou v těch nejlepších tradicích moderního pojetí žánru. A těm, kdo se již s Eléniem setkali, nabízí nakladatelství Triton nový překlad s ilustracemi Milana Fibigera a knižní úpravou, jakou si tento démant epické fantasy zaslouží. Vydejme se tedy společně s neohroženým hrdinou z řádu Pandionských rytířů vstříc dobrodružnému hledání magického klenotu, jenž slibuje nejen navrátit zdraví královně otrávené intrikánským arcibiskupem, ale i zamezit zlému bohu v získání vlády nad světem. Čas je nadmíru vzácný, královnin život je sice chráněn mocným kouzlem, ale pouze za cenu života jednotlivých rytířů, kteří byli při jeho seslání přítomni. Poznejte nespoutanou fantazii a mistrovské vypravěčství jednoho z předních autorů žánru na samém vrcholu sil. ... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Classic And

The Diamond Throne , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Diamantový trůn. Přihlašte se a napište ho.

LiliDarknight
15.01.2024 5 z 5

Toto bola krásna rozprávka. Predvídateľná a naivná.

Iste, plná politikárčenia, mocenských hier, intríg a úkladov. Ale na druhej strane tu boli chrabrí rytieri, aby s eleganciou, šmrncom a hlavne dôvtipom (a občas aj vtipom) zloduchov porazili a oddialili pohromou aspoň o jeden deň.

Jasné, že som sa celý čas spokojne usmievala.

renefer
07.08.2023 3 z 5

Taková pohádka pro dospělé. Žádné velké překvapení, klaďasové jsou kladní a záporáci veskrze záporní a za celým příběhem čuchám velké love story :)

PitoR
25.02.2023 5 z 5

Elénium na tretiu!!!!!
Využil som možnosť ponuky a zakúpil kompletnú sériu v jednom zväzku. Aby mi nič neušlo, prečítal som to v jednom slede...

Diamantový trón - Slušný štart do tejto fantasy trilógie. Celkom som sa vžil do deja a čakal, ako sa bude dariť Pandionskému rytierovi Sparhawkovi a jeho spoločníkom na ceste k záchrane kráľovnej Ehlany.

Rubínový rytier - Pokračovanie má, podľa môjho názoru, stúpajúcu kvalitu. Nevedel som sa dočkať kedy budem môcť chytiť bichľu opäť do rúk, aby som sa dozvedel, ako sa bude dariť hlavným hrdinom. A ako to nakoniec dopadne s korunou kráľa Saraka i najmocnejším drahokamom, modrou ružou Bhelliom.

Zafírová ruža - Záverečný, zároveň najdlhší, diel trilógie začal pekne zostra. Jedno prekvapenie za druhým, jednoznačne najlepšia časť, ale tým nechcem nijako znížiť kvalitu predošlých dielov. To nakoniec rozhodlo aj o mojom konečnom verdikte, že som sa priklonil k maximálnemu hodnoteniu.

Oceňujem priložené mapy, ktoré mi pomohli zorientovať sa vo fantasy svete Eósia, takže som vedel, kde sa Sparhawk a jeho spoločníci práve nachádzajú. Hoci je na mapách oproti textom niekoľko nezrovnalostí, preklepov(?); Ignak = Agnak, Varium = Larium, Paler = Pater; považujem to za skvelý nápad a výbornú pomôcku zároveň.

...a som veľmi spokojný. Vyše 800 strán v jednom, je to paráda a krásne sa to vyníma v domácej knihovničke spolu s bichľou Tamuli, na ktorú sa už chystám. Príma!!!!!

P. S.: Inak, obdivujem čitateľov, ktorí pri svojich recenziách a hodnoteniach uvedú, že zároveň majú rozčítané aj iné tituly. Tí musia mať v hlave kompjúter.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Diamantový trůn v seznamech

v Právě čtených2x